Середня вартість ремонту 1 км українських доріг десяти за найбільшими дорожніми контрактами становить 12,23 млн грн, розповіла директор Національного секретаріату CoST Ukraine Наталія Форсюк, передає Новий час.

"Отже, топ 10 найбільших контрактів сумарною вартістю 7,5 млрд грн. Середня вартість 1 км за контрактами становить 12,23 млн грн. При цьому 8 із 10 контрактів передбачають поточний середній ремонт і лише 2 - капітальний", - зазначила Форсюк.

Вона нагадала, що ділянки після поточного середнього ремонту відразу не здаються в експлуатацію, тому при здачі об'єкта не здійснюється архітектурно-будівельний контроль з боку держави. Замовник самостійно приймає роботи і забезпечує контроль якості без необхідності залучення сторонніх органів.

У той же час, за її словами, порівнювати ціну за 1 км не зовсім коректно, оскільки дороги мають різні категорії і їх узагальнювати важко. Так, зазначає Форсюк, поточний середній ремонт дороги Н-08 в Дніпропетровській області коштує значно дорожче порівняно з іншими – понад 28 млн грн за 1 км.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

"Тому ми вирішили відкинути цю закупівлю як особливу і порахувати середню вартість ремонту 1 км дороги без врахування цього договору", - зазначила Форсюк.

У зв'язку з цим середня вартість ремонту 1 км дороги у відповідності з іншими дев'ятьма контрактами становить понад 11,24 млн грн, що майже дорівнює вартості капітальних ремонтів територіальних доріг державного значення, які також увійшли до ТОП-10 контрактів і виконуються польською компанією DROG-BUD Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", жахливий стан дорожнього покриття в місті Сміла Черкаської області зафіксував журналіст Віталій Червоненко.

"Є погані дороги, дуже погані, и дороги в Смілі. Це міська частина" траси "Київ-Дніпро. Пісєц повний. Жесть - на останній хвилині ...", - зазначає Червоненко.

На дорозі в деяких місцях поклали шини, щоб автомобілі не провалювалися в ями.

Варто зазначити, що раніше глава повітової ради міста Сучава Георге Флутур заявив, що на території східних Карпат незабаром з'явиться автомагістраль, яку Україна та Румунія зведуть спільними зусиллями.