Магія і ворожба - частина нашої історії. У минулому жодна подія не проходило без участі місцевої відьми, а вже якщо щось сталося у сім'ї, то матері та дружини не роздумуючи зверталися до них за допомогою. У наш час також можна зустріти жінок, які мають таємні знання. Одна з них - Перуніца і відьма Светалана Калашник. Вона погодилася розповісти нам забуті факти про звичайні речі, якими ми користуємося у повсякденному побуті.

- Перше, що використовувалося не зовсім за призначенням - звичайна кухонна качалка, яка власноруч створювалася чоловіком для своєї дружини, і вручалася під час першої шлюбної ночі. Як знак того, що він віддає своє чоловіче начало в її руки.

Важливим моментом завжди є саме застосування домашніх предметів (не куплених) для ладкі рідних. Ступка уособлювала завжди материнську утробу і чоловіче начало, а разом вони означали трансформацію і народження. Казанок має таку ж функцію. Всі ми пам'ятаємо, як Баба Яга в казках варила у казанку зілля і шепотіла свої заговори. Крім сили слова величезну міць несе в собі і начиння. Якщо жінка, розминаючи трави, або спеції в ступці буде наговорювати кращі побажання своєму чоловікові, дитині - трансформація не змусить себе чекати. А якщо використовувати ще і заговори, що дісталися від прабабусі - в життя прийде справжня добра, світла магія.

- Виходить, не дарма завжди малюють картинки, де саме з качалкою дружина чекає чоловіка, який спізнився?

- Так, не дарма жінка хапається саме за качалку, якщо відчуває загрозу союзу. Також скалка застосовувалася у масажі. Ладки качалкою - дуже древній спосіб трансформації тіла і свідомості. Я вже згадувала про першу шлюбну ніч. Після отримання її в дар, новоспечений чоловік ладнає свою дружину в лазні саме качалкою. У цьому процесі жінка перетворюється немов у тісто (яке, як і наше тіло складається з стихій), і це дозволяє згладити всі куточки її характеру, які вона несе з виховання батьків, їхнього сімейного життя. Після того, як тіло жінки стає м'яким і податливим, її накривали теплою ковдрою і давали полежати деякий час: «допекти». І за підсумком народжувалася нова жінка, без зайвого вантажу комплексів, тощо.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще

-Світлана, які ще речі несуть у собі таємничий сенс?

- Одним з найважливіших атрибутів для домашньої магії завжди був ніж. Власне головних ножів було два. Мужичий та бабин. Мужичий ніж (схожий на наш традиційний) використовувався для зняття різних магічних дій, накреслення захисних символів на одвірках дверей і віконних рамах. Бабин (частіше використовувалася половинка ножиць) для м'якої домашньої магії, залучення в будинок достатку, створення захисту. Крім традиційного ножа я раджу кожній жінці мати вдома особливі, магічні. Для захисту рідних від недоброго погляду, слів, заздрості можна використовувати так само половинку від будь-яких ножиць. Обережне коло всім домочадцям робить старша в будинку жінка, проводячи навколо людини одне коло (по підлозі) за годинниковою стрілкою правою рукою, і одне проти годинникової лівою рукою. Навколо одруженого чоловіка повинна робити коло тільки дружина. Це важливе правило.

Мужичним ножем можна креслити різні обережні символи на землі, фотографії (поза зоною тіла). Наприклад, вельми популярним досі є знак чура, зберігача людського роду. Пам'ятаєте, у дитинстві ми кричали при переляку «Цур мене». Ось цей знак.

Важливо, щоб такі ножі не використовувалися в побуті та лежали окремо.

- Як цікаво, виходить будь-який наш звичайний предмет, щось несе таємниче в собі.

- Так. Ось, наприклад, звичайний віник - своєрідний родич мітли. І тому уособлює в собі жіноче начало. Знову ж з казок ми пам'ятаємо, що саме баба Яга або відьми літали на мітлі. Основна функція віника – підмітати й очищати. Власне ці якості нам і необхідні для домашньої магії. У моєму роду завжди прийнято ставити віники мітелкою вгору для відводу недобрих людей від будинку, і так само для того, щоб гроза пройшла стороною. Якщо ж в будинку сталася біда, сварки, в гостях були люди, які вам не приємні, слід зробити нескладний обряд очищення будинку. Звичайною водою слід окропити ваш домашній віник (можна звернутися до жіночої заступниці й охоронниці домашнього вогнища Макошь, або до її образу, який перейняло Християнство - до Параскеві П'ятниці). Відкрити вхідні двері, і за годинниковою стрілкою обмести кожен куточок будинку, примовляючи «Звідки прийшло - туди і йди». Закінчивши коло біля вхідних дверей, віник слід струсити за порогом і покласти на пару хвилин за межами будинку (у наших предків простір за порогом уособлювало собою зовнішній світ) саме з цього, так важливо було захистити та очистити свій будинок після приходу гостей. По закінченню обряду віник знову слід окропити водою, очищаючи його від сміття фізичного і енергетичного.

Для очищення будинку можна зробити свою особливу мітлу з трав і гілочок. Цим займаються під час святкування Дня Живі, богині життя (1 травня). Власне цій мітелкою слід у цей день очистити будинок. Вона зберігається за дверима на території будинку і так само служить оберегом.

- Значить, усім миром йдемо 1 травня збирати віник з трав і гілочок.

- Не менш цікавим інструментом жіночої домашньої магії є голка. Головне її призначення - обережье. Не дарма поняття обережний вишивки збереглося і до наших днів. Стібок червоною ниточкою з вірним словом - побудова захисного тину. Я рекомендую всім жінкам зробити звичайні стежки червоною ниточкою по подолу спідниці (з внутрішньої сторони), що стане своєрідним обережним кругом. Щоб зберегти сімейну вірність, і знизити гарячий запал вашого чоловіка поза домом - можна також зробити стежки червоною ниткою зсередини брюк на місцях з'єднання тканини. Не забувайте про силу вашого материнського слова, і слова дружини, даної Богами. Для доброї, світлої магії прекрасним варіантом буде так само вишивка слов'янських символів, рун, рез, які мають визначену якість (знову ж захист, достаток, народження дитини). Наприклад, можна зробити вишивку на хусточці дитини, чоловіка, рідних. Примовляючи слова - побажання. Головне пам'ятайте, в такий вишивці не можна робити вузлики, а так само ні в якому разі не можна вишивати для себе. Але в цілому займаючись рукоділлям кожна жінка, згідно слов'янським повір'ям, знаходить заступництво богині Мокоша.

- Розкажіть що-небудь про такі речі, як дзеркальце, гребінець. Вони є у кожної жінки.

- Що стосується домашніх дзеркал - їх слід в обов'язковому порядку протирати після кожних домашніх сварок, бід, хвороб. А так само рекомендується на деякий час ставити поруч з ним запалену свічку.

Гребінь. Знову наша пам'ять летить у дитячі казки, до русалок на березі річки, які розчісують своє волосся. Наші предки дуже серйозно ставилися до жіночого волосся, як до сховища родової сили. Саме тому заміжня жінка завжди ходила з покритою і прикрашеної головою. Розчісувати ж волосся дівчини ходили на берег річки, тим самим скидаючи всі негаразди в воду і землю. Існують важливі правила застосування гребінців: ні в якому разі не можна залишати дані предмети на увазі і в вільному доступі, не давати їх в користування іншим. У магії ж гребені використовувалися для залучення жіночої сили, захисту від небезпек і оздоровлення жіночого організму.

- Я правильно розумію, що якщо жінка займається саме білою магією і зберігає вірність предкам, то нічого поганого з нею не станеться?

- Світла домашня магія завжди була в житті наших предків щоденною звичною справою. Змінюються культури, релігії, змінюємося всі ми, але в будь-якій біді ми знову і знову звертаємося до заговорів наших прабабусь. І це прекрасно, це наша історія, наша сила.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли історію злету і падіння ордена тамплієрів. Також ми повідомляли, що в тренді зараз samsung s8 китайський і китайський самсунг ноут 8.