Як відомо, паркани біля моря були головним болем і до анексії Криму. Тоді люди бунтували, валяли огорожі, але ті виникали знову. Окупанти спочатку, всім на задоволення, почали паркани зносити.

Однак це був короткий приступ популізму: вже в 2016 році море в окупованому Криму стали знову захищати. Відзначимо, що Південний берег Криму місцями перетворився на такий собі концтабір. Про це йдеться в репортажі видання Примітки.

"Жах, який ви бачите на цих фото, починається майже відразу за сяючими вогнями Ялтинської набережної. Пройдіть кілька сотень метрів знищеним елітної забудовою Приморським парком, ще метрів триста метрів і ось вона, єдина пішохідна доріжка, яка веде вздовж моря в Лівадію. Коли у часи "совєтів" і в "лихі дев'яності" тут можна було вільно гуляти. Тепер це вузький коридор між чиїмось приватизованим морем з одного боку і чиїмись приватизованими парками з іншого", - зазначають журналісти.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

"Тут, у цій похмурій тисняві між тюремними парканами, де небезпечно з'являтися в темний час доби і де рідкісні перехожі з острахом поглядають один на одного, ви в повній мірі усвідомлюєте своє місце в суспільстві. Тут ви зрозумієте, чому кримські чиновники відкритим текстом радять простолюду забути про ПБК і відпочивати на степових берегах Західного Криму", - йдеться в репортажі.

Відзначається, що помітна любов нових власників до певного типу паркану "махон". Варто уточнити, що це так звана охоронна огорожа, яка розрахована для кріплення датчиків. На державних дачах і інших режимних об'єктах такі паркани ставлять як другу лінію, після основного глухого п'ятиметрового забору.

При цьому в Криму його використовують як звичайний паркан. Напевно, тому що "махон" російського виробництва і в два-три рази дешевше звичайної зварної решітки. Але вид на людей, що засмагають на пляжі і море він не закриває, і вітерець пропускає.

"Якщо раніше паркани ставили, щоб брати гроші за прохід на пляж, то тепер на багато пляжів не пройдеш і за плату. Тепер паркан на ПБК - це межа між кастами: тими, у кого є привілей купатися, і у кого його немає", - констатують "Примітки".

У свою чергу більшість кримчан ці нововведення сприймають досить негативно. Паркани, які вже з'являються всюди, сильно засмучують людей.

"На фотографії, яка облетіла кримські соцмережі і ЗМІ, небачений досі паркан навколо колишньої держдачі Андропова в південнобережному селищі Олива. Кримчани в шоці. На єдиній трасі Севастополь-Ялта, яку люблять саме за морські панорами, що відкриваються з вікон машин і пасажирських автобусів, це нонсенс. Схоже, ще трохи і вся ця подвійна 80-кілометрова траса, побудована в 1972 році за проектом Гаріна-Михайлівського, перетвориться на такий же Освенцим, як пішохідний шлях від Ялтинської набережної в Лівадію. Треба тільки продати в приватну власність прилеглі до траси з боку гір землі і поставити такі ж стіни зліва. Правда, там заповідник, але кого в Криму зупиняють такі дрібниці?"- резюмує видання.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що жителі окупованого українського півострова Крим скаржаться, що так звана "влада" залишила їх без лікарів.