В анексованому Росією Криму спостерігається дуже складна ситуація з водними ресурсами. У зв'язку з цим окупаційна "влада" вирішила використовувати для зрошення і питних потреб очищені каналізаційні стоки та опріснену морську воду.

Про це повідомив кандидат біологічних наук Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України Олег Китаєв, передає "Крим.Реаліі". Він зазначає, що Криму в зв'язку з цим загрожує масштабна екологічна катастрофа.

Глибоке очищення каналізаційних вод, за його словами, не може знищити небезпечні бактерії і такі побутові відходи як фосфати. Фільтри їх просто не можуть вловити. Експерт вважає, що такий спосіб зрошення несе дуже великий ризик.

Гідрогеолог, головний науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України Євген Яковлєв наголосив, що опріснену воду також не можна використовувати в якості питної. Вона повинна пройти ряд процедур, щоб стати придатною для вживання.

"Перспектива використовувати опріснену морську воду в Криму цілком реальна, однак вона підійде тільки для технічних потреб. Ця вода не жива і вимагає кондиціонування шляхом прокачування через поверхневий грунт, якщо є намір використовувати її як питну", - пояснив він.

Популярні новини зараз

Закоханий Вакарчук зробив зізнання у Львові, романтика зашкалює: "Найкраще..."

Комаровський знайшов незвичайний спосіб, як відрізнити covid-19 від ГРВІ: знадобиться тільки ганчірочка і часник

У родині Фреймут сталося диво: знову вагітна

Красуня-дружина Влада Ями підкорила стрункою фігурою, справжня пантера: "Одного недостатньо"

Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, у кримчан проходить ейфорія від "возз'єднання" з Росією. Окупанти склали новий генплан анексованого Сімферополя і тепер частина будинків жителів міста потрапили під знесення.