В анексованому Росією Криму спостерігається дуже складна ситуація з водними ресурсами. У зв'язку з цим окупаційна "влада" вирішила використовувати для зрошення і питних потреб очищені каналізаційні стоки та опріснену морську воду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив кандидат біологічних наук Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України Олег Китаєв, передає "Крим.Реаліі". Він зазначає, що Криму в зв'язку з цим загрожує масштабна екологічна катастрофа.
Глибоке очищення каналізаційних вод, за його словами, не може знищити небезпечні бактерії і такі побутові відходи як фосфати. Фільтри їх просто не можуть вловити. Експерт вважає, що такий спосіб зрошення несе дуже великий ризик.
Гідрогеолог, головний науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України Євген Яковлєв наголосив, що опріснену воду також не можна використовувати в якості питної. Вона повинна пройти ряд процедур, щоб стати придатною для вживання.
"Перспектива використовувати опріснену морську воду в Криму цілком реальна, однак вона підійде тільки для технічних потреб. Ця вода не жива і вимагає кондиціонування шляхом прокачування через поверхневий грунт, якщо є намір використовувати її як питну", - пояснив він.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, у кримчан проходить ейфорія від "возз'єднання" з Росією. Окупанти склали новий генплан анексованого Сімферополя і тепер частина будинків жителів міста потрапили під знесення.