Запаси підземних вод у Північному Криму значно виснажені. Під загрозою опинилася робота агропромислових підприємств і забезпечення водою місцевих жителів. Півострів оточено з усіх боків морем, тому постійне засолення ґрунту неминуче, і воно буде лише посилюватися.

Вирішити проблему можна лише радикальним і вельми дорогим способом, вважає старший викладач кафедри географії ТНУ ім. Вернадського Сергій Гапон, пишуть "Крим.Реалії".

За його словами, Північний Крим вже не вперше опинився в такій ситуації. Подібне було 50-60 років, тоді проблему вирішило будівництво Північно-Кримського каналу.

Проте зараз більшість проектів є практично нездійсненними. Приміром, будівництво опріснювальної станції обійдеться у мільярди доларів.

Популярні новини зараз
Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот
Показати ще

Раніше у ЗМІ з'являлася інформація, що на опріснювальну станцію потрібно 50 мільярдів рублів, що в чотири рази менше за вартість будівництва Керченського мосту. Звучала й цифра у 100 мільярдів рублів – проект перекидання води з Кубані до Криму.

Однак експерт упевнений, що вартість цих проектів буде збільшуватися, можливо, навіть в десятки разів.

"Вода для людей стане золотою, не кажучи вже про промисловість і сільське господарство. Система зрошення тут застаріла, і поля потрібно просто заливати. А заливати їх золотою водою ніхто не буде", - зазначив Гапон.

Таким чином, як уточнив фахівець, ціна на воду для людей стане величезною, промисловість збитковою, а сільське господарство взагалі помре.

"Єдиний нормальний вихід – відновлення подачі води Північно-Кримським каналом, але це лише за умови, що Крим повернеться під юрисдикцію України", - підкреслив Гапон.

При цьому буріння артезіанських свердловин, за його словами, варіант можливий, але це вирішить проблему лише на короткий час, оскільки засолення все одно відбуватимться.

"Крім того, люди, у яких є неглибокі свердловини, швидше за все, втратять воду", - додав він.

А те, що "кримська влада" ігнорує проблему, може закінчитися тим, що люди змушені будуть вирішувати її самостійно. Однак у людей немає на це коштів, тому вони будуть пити солону воду.

"У Північному Криму якість води не відповідає нормам. Це вплине на їхнє здоров'я, але чи впливатиме на їхню свідомість і вибір – це вже риторичне питання", - підсумував Гапон.

Як повідомляв портал "Знай.ua", запасів прісної води в північному Криму вистачить, щоб забезпечити роботу хімічних підприємств протягом двох років, після цього заводи можуть зупинитися.