Одеський винахідник здійснив справжній прорив у галузі медицини та технологій. Володимир Усов найближчим часом готується по-справжньому здивувати світ, він навчився друкувати кістки.

Про це повідомляє ТСН.

Офіс Володимира схожий на лабіринт. Кожна кімната - це окремий цех: розробка, друк, сушка, фарбування, пакування та відправка замовнику. Тут можуть виготовити будь-що. Починали з найпростішого - керамічних виробів, зараз переходять на новий рівень. Поки журналісти спілкуються з Володимиром, тут друкують щелепу одного зі співробітників.

Замість фарби у такий апарат заливають спеціальну біосуміш та скріплювач. Для звичайних арт-виробів можна використати і звичайни малюнок на клаптику паперу. Для виготовлення справжніх кісток чи інших частин тіла необхідний природній зразок.

Популярні новини зараз
3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

"Ніколи не рано зробити 3D-сканер своїх кісток. Тому що коли вони вам знадобляться, сканувати швидше за все буде нічого. У Техасі після виставки я зламав руку, у мене непростий перелом. І, на жаль, кістка в цьому місці не зростається. Якби у лікарів був попередній 3D-скан і 3D-принтер, то цю кістку можна було б відтворити і обійтися без металевої конструкції. Але я думаю, через роки два така можливість буде, і я, як науковець, хочу це протестувати на собі", - каже Володимир.

За словами винахідника, є сподівання, що скоро світова медицина зможе похвалитися справжньою базою кісток. Крім того, біоматеріал, який розробили одесити, людський організм сприймає, наче власник, такі частини тіла краще приживаються.

Щелепа, яку тут друкували, поки лише зразок, а технологія 3D-друку людських кісток ще на стадії тестування.

Презентувати свою нову роботу дослідники обіцяють протягом двох років, а всі досліди збираються проводити на собі.

Дивіться: П'ять найкращий речей на 3D-принтері, які може зробити кожен вдома

Нагадаємо, британці надрукують нові дороги на 3-D принтері.

Як повідомляв раніше "Знай.ua", США дозволили друкувати зброю на 3D-принтері.

Також "Знай.ua" писав, що 3D-принтер зможе зцілювати зір, вчені розповіли як.