Перед тим, як Приватбанк став національним, з нього вивели близько 110 мільярдів гривень.

Як пише "Радіо Свобода", ці кошти вивели на фірми, які існують тільки на папері. У звіті аудиторської фірми Ernst & Young зазначено, що ще в квітні 2015 року ризик неповернення кредитів становив 82 млрд гривень, а в жовтні 2016 - 139 млрд гривень.

Вказується, що керівництво банку перед націоналізацією провело реструктуризацію боргів. Замість 170 попередніх позичальників, їх стало 30. Загальний борг склав 110 млрд гривень.

Як показала перевірка, дані фірми фіктивні.

Три фірми знаходяться в Борисполі з боргом 9,5 млрд гривень. Одна з них "Арго Трейд Лтд" винна 4,5 млрд гривень, розташована фірма в станції техобслуговування та автомийки. Фірма "Лекс грант" знаходиться за адресою житлового будинку в Києві, вона винна 4 млрд гривень.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки
Показати ще

Львівські фірми "Софт-Альянс" і "Айлант Сервіс" з боргом 7 млрд гривень знаходяться за адресою заправки "Укрнафти". Харківська "Прем'єр бізнес бруківка" і запорізька "Бізнес пром інновація" винні по 4,5 млрд гривень.

Журналісти не змогли поговорити з представниками даних фірм ні по телефону, ні при відвідуванні. По місцях реєстрації нікого немає. Колишні керівники Коломойський і Боголюбов відмовляються коментувати ситуацію, як і нинішній глава Олександр Шлапак. Останній заявив, що чекає результатів офіційного аудиту.

Раніше "Знай.ua" повідомляв, що українські банки встановили рекордний збиток.