Перехід на монети: чого чекати українцям

поділитись
У Національному банку повідомили, коли в Україні введуть нові монети

Національний банк України вже найближчим часом введе в обіг нові обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні.

"Ці монети, які будуть вводитися в обіг 27 квітня 2018, з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу", – повідомила прес-служба НБУ.

Директор Банкнотно-монетного двору Нацбанку Володимир Решинский розповів, що у планах підприємства викарбувати в цьому році близько 140 млн монет номіналом 1 гривня і 145 млн монет номіналом 2 гривні.

При цьому регулятор підкреслює, що українці зможуть розраховуватися одночасно двома видами грошових одиниць необмежений період часу. Це буде тривати до тих пір, поки паперові купюри повністю не вийдуть з обігу природним шляхом. Тобто, Нацбанк припинить друкувати банкноти номіналом 1 і 2 гривні, але вилучати їх з грошового обороту країни поки не буде.

Обігові монети будуть сріблястого кольору, невеликими, легкими і зручними для розрахунків. Вони помітно відрізняються від інших номіналів монет. На реверсі 1 гривні зображено портрет князя Володимира Великого; 2 гривень – князя Ярослава Мудрого.

За словами начальника управління організації по виготовленню та захисту грошей Департаменту грошового обігу Володимира Тищенка, "тривалість життя" монет становить близько 20 років, в той час як банкнот номіналами 1 і 2 гривні – близько 1,5 року.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що НБУ затвердив правила округлення суми чека. Національний банк України з 1 липня 2018 року припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет дрібних номіналів – 1, 2, 5 і 25 копійок. Отже, саме з 1 липня запрацює правило округлення загальних в чеку сум розрахунків готівкою. При цьому, закруглення не буде здійснюватися при безготівкових розрахунках.

У той же час Національний банк України не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Вони і надалі будуть перебувати в обігу та використовуватися як засіб платежу. При наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцю здачу цими номіналами.

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
НБУ, монети, гроші
Гордон розніс в пух і прах дії посадовця
0
0
07:07 17.07.2018
Парламент прийняв у першому читанні відповідні законопроекти
2
0
03:03 17.07.2018
Вже досить давно було оголошено про поступове виведення з обігу копійок певного номіналу
0
0
00:50 17.07.2018
Це вже не перший випадок такої погодньої аномалії на території України
0
0
00:09 17.07.2018