Згідно з останніми даними, середньомісячний дохід внутрішньо переміщеної особи ВПО) в Україні виявився менше прожиткового мінімуму.

Про це сказано у звіті Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами". Повідомляє Politeka.

З'ясувалося, що середньомісячний дохід на одного представника ВПО знизився з 2246 грн у грудні 2017 року до 2239 грн у березні 2018 року.

В ході моніторингу 16% респондентів заявили, що змушені заощаджувати навіть на харчуванні. Ще 38% повідомили, що коштів їм вистачає тільки на продукти харчування. У той же час ці учасники опитування відзначили, що витрачали свої заощадження (39%), брали гроші в борг (28%) і продавали особисте майно (7%).

Для 63% опитаних переселенців головним джерелом доходів є заробітна плата, 55% повідомили, що отримують державну підтримку, 32% живуть на пенсію, 29% отримують соціальну допомогу, 9% респондентів шукають випадкові заробітки і 9% отримують фінансову допомогу від родичів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Серед своїх основних проблем ВПО називають умови проживання (20%), оплату оренди (15%), оплату комунальних послуг (15%). Також 10% опитаних переселенців найбільш проблемним питанням вважають відсутність можливості повернутися до місця свого постійного проживання.

Зазначимо, що опитування було проведено Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Агентством ООН з питань міграції. В останньому раунді було опитано 2420 переселенців шляхом особистих інтерв'ю, а ще 4013 ВПЛ — шляхом телефонного інтерв'ю.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ситуація на території ОРДЛО жахлива. Терористи знущаються над місцевими жителями. Про це в інтерв'ю заявив журналіст Денис Казанський.

"Залізна завіса вже опускається потихеньку. І це те, що, знову ж таки, прогнозувалося, тому що, як сказав, здається, один з творців сінгапурського "економічного дива" Лі Куан Ю, якщо погано керувати країною, то всі хороші люди поїдуть. Те, що на Донбасі буде відбуватися цей процес, стало очевидно, як тільки бандити захопили владу. Зникли суди, банки, всі атрибути цивілізованого суспільства, і звідти почали роз'їжджатися люди", - вважає Казанський.

За словами журналіста, люди, які мали якісь гроші і знання, поїхали ще в 2014 році. А решта продовжують їхати на заробітки в Росію, Польщу чи Україну.