Сорти, які в Європі вважаються делікатесами, переселенець з Донецька готує в Маріуполі.

В асортименті невеликий сироварні 16 видів італійських, французьких і швейцарських сирів. При цьому продукт виходить за ціною трохи дорожче, ніж звичні сири з супермаркетів.

В асортименті невеликий сироварні 16 видів італійських, французьких і швейцарських сирів. Деякі з них в Європі вважаються делікатесом.

"Це ось така кулька сирний. Усередині сир, гімалайська рожева сіль і часник мелений, зверху покритий чорним перцем. У швейцарських ресторанах його для трюфелів труть в пасту. І це вважається дуже дорога паста", - розповів Олександр Шкатула.

"Він дуже ніжний. Його потрібно акуратно знімати пластами. Не треба його там трясти

Популярні новини зараз
Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Показати ще

До того як відкрити свою справу Олександр працював шеф-кухарем в престижних ресторанах Донецька. Уже тоді намагався варити сир. Експериментував на домашній кухні. У маленькій каструльці на 5 літрів, головочку сиру 450 гм - захопило і понесло ", - говорить сировар.

За грантової програми, яка надає фінансову допомогу переселенцям на розвиток власної справи. Виграв 360 000 гривен. Однак цих грошей вистачило тільки на обладнання. Щоб оплатити оренду сироварні, ремонт та транспортні витрати - продав машину.

Спеціальні сири дозрівають сири в спеціальному холодильнику при певному рівні температури і вологості. Традиційна фета буде готова вже через тиждень, а ось цей французький сир Тед де муа можна буде подати на стіл тільки через чотири місяці.

Нове життя переселенців

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що найбільше українських переселенців живуть в Донецькій і Луганській областях.

Як повідомляють аналітик, в Донецькій області - 540 тисяч 804 людини, в Луганській - 294 529 осіб. Але варто зауважити, що в цих областях кількість переселенців знизилося, в той час як в Києві зросла. Тільки за місяць їх кількість зросла майже на 1,5 тисячі досягло 159 тисяч 412 чоловік.

Найменше переселенців живуть в західних областях України. У Чернівецькій області проживають 2,5 тисячі переселенців, у Львівській - трохи більше 12 тисяч. У Львівській, Тернопільській і Житомирській областях переселенців стало менше в порівнянні з груднем.