Ще один антибіотик визнаний небезпечним для здоров'я людини. Причиною цьому стало, велика кількість побічних ефектів, а також безліч шкідливих властивостей ряду порушень в серцево-судинній системі.

Мова йде про антибіотик ципрофлоксацин та інші препарати класу фторхінолонів.

Ципрофлоксацин – це антибіотик-фторхінолон. Є протимікробними ліками для системного застосування. Він пригнічує ріст хвороботворних мікроорганізмів, які викликають інфекційні хвороби.

Вчені виявили, що пацієнти, які приймають фторхінолони, були схильні до аневризми аорти, а також розривів аорти.

Популярні новини зараз
Українцям радять берегти серця та голови: магнітні бурі накриють у вересні Туалет тепер під арештом: боротися з боргами вирішили забороною какати ПриватБанк блокує гроші пенсіонерів Вистачить на кілька буханок хліба: пенсіонерам доплатять у вересні 570 гривень
Показати ще

Подібні недуги виявлялися через антибіотик, який негативно впливав на серцево-судинну систему, а також судини людини. Пацієнти, які приймали фторхінолони, були більшою мірою схильні до розвитку аневризми аорти і розривів судин, ніж пацієнти, які не приймали ці ліки. Експерименти з мишами також виявили серйозну небезпеку в плані внутрішніх ушкоджень у зв'язку з прийомом ципрофлоксацину.

Дослідження проводили на здорових лабораторних мишах, вони отримували антибіотик ципрофлоксацин.

"У нашому дослідженні миші з нормальними або помірно напруженими аортами отримували або ципрофлоксацин, або плацебо, і через чотири тижні ми фіксували їх стан", - зазначив старший автор дослідження доктор Ін Х. Шен, директор Лабораторії досліджень захворювань аорти.

Миші не відчули негативного впливу на аорти. А ось у меншої частини гризунів з помірно напруженими аортами, які отримували плацебо, розвинулася антибіотикоассоційована діарея.

У більшої частини хворих мишей, які отримували антибіотик, розвивалася ААД і розсічення аорти. І в 15% випадків прийом ліків викликає летальний результат.

В результаті дослідники зробили висновок, що застосування ципрофлоксацину пов'язано з великими ризиками для серцево-судинної системи, а також здатне провокувати порушення в клітинних процесах сполучної тканини, включаючи тендиніт (запалення) і розрив сухожиль, відшарування сітківки.

Вчені відзначили, що перед призначенням даних ліків потрібно зіставляти терапевтичну користь з потенційними ризиками для здоров'я.

Важливо, що в Україні фторхінолони представлені більш ніж 30-ма найменуваннями ліків різних форм випуску, вони належать до популярних препаратів. Тож будьте обачними і обов'язково проконсультуйтесь з лікарем.

Нагадаємо, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як захиститися від підробки в аптеці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Голландії 11 немовлят померли після експерименту, в ході якого вагітним жінкам з порушеннями розвитку плаценти давали Віагру, щоб стимулювати зростання плоду.

Також "Знай.uа" писав, що в Україні знову тимчасово заборонили продаж двох препаратів. На цей раз від тиску - "Вазар" і "Вазар Н".