У 2018 році 1 вересня – субота, тому багатьох хвилює питання, коли ж в Україні стартує навчальний процес. Ситуацію прояснили в Міністерстві освіти і науки.

У цьому році перший дзвінок може продзеленчати як 1 вересня, в суботу, так і 3-го, у понеділок. Кожен навчальний заклад самостійно приймає рішення, коли його учням сідати за парту. Про це Інформатору повідомили в прес-службі міністерства освіти і науки України.

Так як в школах, коледжах і вузах будуть самі вирішувати, коли святкувати День знань, у Міністерстві порадили батькам школярів, а також студентам самим дізнаватися у своїх навчальних закладах, коли приходити на перші заняття.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", вже з 1 вересня Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа". Теоретично учні повинні отримати не тільки базові знання, але і уміти правильно застосувати їх у повсякденному житті. Втім, не всі батьки до кінця розуміють, що зміниться, бо відповідаємо на основні питання, які турбують кожного.

Зовсім скоро вони будуть лише частиною освітнього процесу, але не їх основою. Школа повинна перетворитися в розвиваючу. То є простір, в якому знаходяться діти, теж має розвивати. На ці цілі вже виділили чималу суму - близько 2 мільярдів гривень, але, на жаль, не всі гроші підуть за призначенням. Зіграв не останню роль корупційний фактор.

Нагадаємо, на громадське обговорення нещодавно винесли нову ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо зміни системи зарахування дітей в перший клас – без іспитів.

У документі міститься порядок зарахування, відрахування, а також переведення учнів у державних та комунальних навчальних закладах.

Зазначимо, змінена система освіти ще не встигла повноцінно запрацювати по всій країні, як вже обросла численними здогадками і переказами.

Насправді більшість побоювань щодо "нової української школи" виявилися безпідставними. Насправді ці нововведення за законом – справа добровільна і спрямована на поліпшення якості освіти.