У Польщі, в місті Перемишлі сьогодні пройшла хода пам'яті про бійців УНР, які поховані в Пикуличах на околиці міста. Участь у заході взяли більше тисячі українців та поляків.

За безпеку ходи відповідали польські правоохоронці, які йшли вздовж процесії, щоб уникнути антиукраїнських провокацій. При цьому, як пишуть засоби масової інформації, поліції було значно менше, ніж у минулому році.

На пам'ятній ході були присутні українці з кількох областей, зокрема Львівської та Тернопільської. Так, Львівщину представили голова облдержадміністрації Олег Синютка та голова обласної ради Олександр Ганущин. Серед поляків, на заході присутні колишні опозиціонери, відомі активісти та громадські діячі, зокрема Іза Хруслинськ, Данута Куронь, колишній депутат Європарламенту Гражина Станішевська та інші.

Перед ходою пам'ять бійців УНР вшанували на літургії в Українській греко-католицькій церкві за участю сотень віруючих.

Популярні новини зараз

Глава ВМС Німеччини заявив, що Україна не зможе повернути Крим: "Пішов і ніколи не повернеться"

Зірка "Величного століття" Бурак Озчівіт може потрапити до в'язниці на 4 роки: вже був у суді

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Показати ще

Зазначимо, що на військовому цвинтарі в Пикуличах під Перемишлем є могили українських січових стрільців, воїнів Української Галицької армії, які у 1918-1920 роках на чолі з Симоном Петлюрою боролися поруч з Юзефом Пілсудським, саме їх пам'ять щороку вшановують. Нагадаємо, що в 2016 році під час пам'ятної ходи агресивно налаштовані націоналісти, футбольні хулігани і представники організації "Всепольська молодь" напали на демонстрантів, після цього захід почали більш ретельно охороняти.

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що українські історики вказали полякам на очевидне. Українські історики відкинули висновки польського Інституту національної пам'яті, який заявив, що під час розкопок на кладовищі у Грушовичах останки бійців УПА знайдені не були.

Під час прес-конференції 31 травня відповідальний секретар Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета заявив, що на місці проведення розкопок були виявлені два яруси поховань, які належать до різних періодів.