Пенсійний вік українців не підвищуватиметься, принаймні, ще десять років.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

"За прогнозами демографів, через 10 років нам доведеться знову повертатися до цього питання", - цитує вона слова голови міністерства Андрія Реви.

Проте, зазначає він, до того часу підвищення пенсійного віку українцям не загрожує. Це забезпечить проведена в Україні пенсійна реформа – запровадження диференційованої системи виходу на пенсію в залежності від страхового стажу.

"Якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість в 60 років піти на пенсію. А мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти у 60 років? Я більше працював, а значить моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, бо мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – значить піде пізніше", – пояснив міністр.

Рева зазначив також, що уряду вдалося переконати МВФ, який вимагав підвищення пенсійного віку, в правильності альтернативного підходу.

Популярні новини зараз

Доктор Комаровський назвав головні причини безсоння у дорослих і дітей

Українці вимагають негайних перевиборів гімну країни: офіційний конкурс і оптимізм

Овдовіла українська блогерка Софія Стужук отримала сповна на 9 травня: "Не бути вам матір'ю"

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Показати ще

Варто відзначити, що з неділі, 1 квітня, для працюючих громадян в Україні змінилися правила перерахунку пенсій.

Співробітники Пенсійного фонду пояснили, що для того, аби провести цю процедуру, писати заяву чи звернення не знадобиться. Згідно з новими правилами, перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі. При нарахуваннях враховуватимуть кожні два роки офіційної переробки.

Нововведення стосуватиметься тих українців, які за станом на 1 березня 2018 отримали 24 місяці додаткового страхового стажу, або до цієї дати пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії.

У той же час пенсії військовим в Україні вже перерахували, виплати з "бонусом" вони отримають в квітні цього року. При розрахунку враховували оклад, звання та надбавки. Військові в 2018-м отримають 50% від надбавки, в 2019-м-25%, а в 2020-му - ще 25%.

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що в середньому пенсія військовослужбовців підвищиться на 1500 грн. Надбавки удостояться 536 тичяч людей із майже 600 тисяч пенсіонерів-силовиків в Україні. Решта вийшли на пенсію 3 роки і менше назад, тому їм перерахунок проводитися не буде.

Крім того пенсійний фонд України ініціював створення сайту, за допомогою якого можна дізнатися свій робочий стаж і інформацію про відповідні нарахування.

Для оффлайн реєстрації на сайті потрібно подати заяву до територіальних органів ПФУ, для онлайн - з електронним цифровим підписом (ключем ЕПЦ).

У кожного користувача буде свій "Особистий кабінет", в якому буде інформація про внески роботодавця, про їх розмірах, а також можна буде дізнатися про спеціальний або пільговий стаж.

За словами розробників, будь-які питання можна вирішити оперативно, не чекаючи, поки прийде час отримувати перші виплати. Для цього є контакти управлінь, графіки прийому, інформація про умови, порядок призначення, перерахунку пенсій, зразки бланків.

Також можна відправити запит на підготовку певних документів (паперових і електронних). Для зручності дані розділені на три категорії: пенсіонерам, застрахованим особам і страхувальникам.

Варто відзначити, що у пенсійному фонді, підбиваючи підсумки минулого року, помітили що пенсії збільшилися у 87,2% пенсіонерів.

Пенсійна реформа: Пенсійний вік - без змін, але підвищення страхового стажу

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям вигадали нові пенсійні правила.