Уряд пафосно відрапортував про те, що нарешті в Україні зростання зарплат обігнало інфляцію, угледівши у такій тенденції підвищення добробуту населення та підтвердивши все відповідними картинками покращення благоденства пересічних громадян.

Проте навчені гірким досвідом експерти не повірили міністрам і вирішили перевірити, наскільки реально слова Гройсмана і Ко відповідають реальному стану справ, передає "Слово і діло".

Так, за словами глави Кабміну, доходи українців зросли на 37%, а інфляція – приблизно на 15%, тож можна "сміливо говорити, що зростання зарплат нарешті випереджає ріст цін".

Натомість фахівці радять порівняти реальну зарплату за 2015, 2016 та 2017 роки, і це покаже, що могли собі дозволити співвітчизники на свої доходи тоді і зараз.

Якщо говорити тільки про продукти, які громадяни могли купити собі у 2014 році і 2017-му, то вони майже вирівнялися, і зараз, при бажанні, люди можуть на вказану урядом середню зарплату в 6109 гривень, яка насправді у більшості регіонів удвічі нижча, придбати 140 кг курятини та 523 буханці українського хліба, або 243 літрів бензину.

Популярні новини зараз
Майже всі чоловіки та більшість жінок підуть на війну: Сергій Братчук звернувся до українців Окупанти у Херсоні почали здійснювати "натуральний обмін" продуктів, повернули Радянський Союз Бойовий дух росіян опустився до критичної точки після висловлювань Ігоря Гіркіна про HIMARS – жодне ППО вже не врятує Розповніла Ані Лорак повернулася, але знову промовчала про війну і зганьбилася: "Як дивитимешся в очі?"
Показати ще

При цьому в КМУ мовчать про те, що нині кілограм курятини майже наздоганяє в ціні свинину, а за соціальний хліб у магазинах б’ються. Знецінення зарплати у рази турбує лише простих людей, від реалій яких владні небожителі дуже далекі.

І хоча з продуктами ще ситуація більш-менш зрозуміла, то така розкіш як новий одяг, громадський транспорт, комунальні послуги, лікування у порівнянні із 2014-2015 роком для переважної більшості громадян стали практично недоступною розкішшю.

Реальна картина насправді далека від намальованої урядом. Кількість українських заробітчан в тій же Польші зростає в геометричній прогресії. Малозабезпечені верстви населення економлять не тільки на їжі, а й на здоров’ї та ліках, до останнього оминаючи лікарні, беруть кредити, щоб зібрати дітей до школи, та з жахом очікують чергових звісток про підвищення тарифів та початку опалювального сезону.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua”, голова політичної партії "Основа", дипломат, координатор "Української бізнес ініціативи" Андрій Ніколаєнко заявив, що зростання економіки в країні неможливе без перезавантаження системи влади