Нововведення щодо абонплати, коли українцям доведеться платити за опалення круглий рік, а за воду, навіть якщо нею не користуватися, набудуть чинності вже в наступному році. Це станеться після запровадження абонентської плати на комунальні послуги.

Мінрегіонбуд вже зареєстрував проект постанови, який визначить розмір майбутніх платежів.

Доведеться платити додатково за те, що компанія доставляє воду чи тепло і стягує плату за них. У прийнятому законі "Про житлово-комунальні послуги (ЖКП)" йдеться про те, що з наступного року в Україні вводиться абонплата на тепло, гарячу і холодну воду.

Зазначається, що навіть якщо не користуєтеся послугою, абоненскую плату доведеться вносити щомісяця.

Популярні новини зараз
Ірина Федишин після скандалу з Євробаченням-2022 закопала себе ще глибше: "Їб*ніть з Піона по шолому" Валерій Жидков з "Квартал 95" виконав давню мрію харків'янки: "Поговорити наживо" Українські судді не дали Польщі жодного балу на Євробаченні, Саба Мусіна пропонує звільнити Федишин і компанію Автор "Квартал 95" Валерій Жидков зізнався у власному безсиллі: довелося проміняти квартиру на вагон під землею
Показати ще

Кабінет міністрів розробив законопроект. Він обмежить максимальний розмір абонентської плати. Її прив'язали до мінімальної зарплати на момент оплати.

Так, абонентська плата на гарячу воду і тепло може скласти 38,4 грн в місяць, на холодну воду – 33,6 грн, а на вивезення сміття – 14,4 грн. В сумі абонплата на всі комунальні послуги становитиме менше 90 грн в місяць. Правда, тут варто враховувати, що в наступному році мінімалку в Україні збільшать, відповідно, більше доведеться вносити і за абонплати. Наприклад, при мінімальній зарплаті у 4200, за опалення і гарячу воду доведеться заплатити вже 43,4 грн, за холодну воду – 37,9 грн, а за вивіз сміття – 16,2 грн. У сумі це вже майже 98 грн.

Крім цього, потрібно буде платити за саму послугу по лічильнику. Тобто тепер платіжка буде складатися з двох складових: постійної – абонплати та змінної – обсяг використаної послуги по лічильнику.

Нагадаємо, тарифна залежність: українцям доведеться вибити абонплату. Абонплата буде сплачуватися тільки в тому разі, коли укладається індивідуальний договір.

Як повідомляв Знай. ua, три етапи: українцям розповіли, як вибити субсидію по-новому. У Міністерстві соціальної політики пропонують, щоб додому до одержувачів субсидій приходили соціальні інспектори.

Також Знай. ua писав, що українські зарплати підуть на корвалол і абонплату: скільки доведеться платити. Після введення абонплати за опалення доведеться платити навіть влітку.