Фіскали зажадали від українців податки. Аналіз результатів планових перевірок самозайнятих осіб за галузевим принципом свідчить, що найбільші ризики виявлені у фізичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері оптової і роздрібної торгівлі на території України.

Так, у 2017 році було проведено 7,1 тис. перевірок самозайнятих осіб Прес-служба ГФС повідомляє, що за результатами вжитих контрольно-перевірочних заходів донараховано разом із штрафними (фінансовими) санкціями майже 730 млн грн.

Значну частку в загальній сумі недоїмки, які були виявлені під час перевірок самозайнятих осіб, становлять:

  • податок на доходи фізичних осіб - 55%;
  • податок на додану вартість - 14%;
  • єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування -7%;

За січень - квітень 2018 року, середня сума узгоджених донарахувань на першу планову перевірки самозайнятих осіб становить 236 тис. грн.

До сплати визначено грошових зобов'язань на суму 556 млн грн, з них погоджено майже 188 млн грн, або 34%.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

"Статистика результатів контрольно-перевірочних заходів свідчить про істотне скорочення заходів контролю за рахунок вдосконалення ризикоорієнтованого підходу до планування перевірок, а також вказує на зменшення кількості звернень платників податків - фізичних осіб про ініціювання документальних перевірок їх діяльності. Зокрема, по 2017 проведено 631 таку перевірку, що в чотири рази менше кількості таких перевірок 2016 року. Протягом січня-квітня 2018 організовано лише 12 документальних перевірок фізичних осіб за власними заявами", - зазначив Директор департаменту податків та зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

Нагадаємо, що незабаром в Україні може з'явитися новий додаток, що значно спростить процес сплати податків: це можна буде зробити за допомогою мобільного телефону.

Про це на зустрічі з представниками бізнесу заявив глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк.

"Ми зараз працюємо з деякими провайдерами над мобільним додатком, який буде містити частину функціоналу електронного кабінету (платника податків)", - розповів глава відомства.

Прямо в смартфоні можна буде провести необхідні платежі. Данилюк нагадав, що в Україні вже впровадили такі платіжні системи як Google Pay і Apple Pay.

"Так чому ми не можемо платити податки таким же способом?", - сказав Данилюк.

Як повідомляв портал "Знай.uа", оболонський суд прийняв рішення вилучити фінансові документи мережі супермаркетів "АТБ" в рамках розслідування справи про ухиляння від сплати податків.