Останнім часом у ЗМІ з'являється інформація про те, що в рамках Угоди про асоціацію Україна зобов’язана до кінця року перевести водійські права у відповідність зі стандартами Євросоюзу. Чи так це насправді пояснили у Головному сервісному центрі МВС.

За словами глави сервісного центру МВС Владислава Криклія , Україна не зобов’язана вже зараз запроваджувати ті правила, які прописані у директиві. Ця директива перш за все несе рекомендаційний характер.

В першу чергу слід розглянути ті норми, які пропонує директива та подати їх на розгляд парламентарям, а вже після затвердження Верховною Радою нових правил, МВС проінформує населення про усі зміни.По-друге, чиновник запевнив, що українці після впровадження нових "європейських" водійський посвідчень, зможуть виїхати за кордон і зі старими зразками.

Нові водійські права видаватимуться тим, хто отримує їх вперше, або змінюватиме старі. Але це буде можливо після прийняття Україною відповідних норм.

Популярні новини зараз

На полиці - 9.27 грн, на касі - ціна в квадраті: відомий супермаркет продає один пакет за ціною двох

"Холостячка" Ксенія Мішина на яхті показала пружне тіло в купальнику: "На що себе витрачати?"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Показати ще

"В Україні вже видаються національні посвідчення водія, які відповідають частково нормам ЄС. А оскільки закон зворотної дії не має, то у разі прийняття нами нових норм громадяни не повинні будуть міняти посвідчення водія у терміновому порядку", - пояснив Криклій.

Нові правила вводять для того, щоб покращити безпеку на дорогах, забезпечити громадянам вільний рух тих людей, які проживають чи працюють у країнах ЄС. Українців запевняють, що для короткострокових поїздок достатньо й інших водійських прав.

Проте власники безстрокових водійський посвідчень не зможуть користуватися ними в Євросоюзі.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", водійські права нового зразка матимуть чіп з усіма даними водія. Це убезпечить документ від підробки. Термін дії таких прав обмежать 15 роками.