Наймолодшим українським чемпіоном на Паралімпіаді в Пхенчхані став 18-річний Тарас Радь з Тернополя.

Свою першу золоту медаль Тарас отримав у біатлонній гонці серед сидячих спортсменів на 12,5 кілометрів. Але ще чотири роки тому у Тараса були зовсім інші плани: він був здоровим школярем і займався кількома видами спорту.

Одного разу, під час канікул хлопець порізав косою ногу, зачепивши м'яз. Лікар наклав на рану гіпс, хоча робити цього не варто було, згадує хлопець. Під гіпсом рана не гоїлася, почалося зараження, ногу довелося ампутувати.

Згадуючи ті часи, Тарас не приховує, що пережив великий стрес.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Скажу так: трошки був засмучений, падав духом. Але з допомогою батьків, які мене в цей період сильно підтримали, поступово адаптувався. Тато з мамою переконали, що не треба соромитися їздити на візку, нічого страшного в цьому немає і ніхто наді мною сміятися не буде", - розповідає хлопець.

Тарас каже, що найбільше йому допомогло захоплення спортом, яким він займався з дитинства.

"Звичайно, всім і відразу не займався. Спочатку одне, потім інше. Тільки завжди грав у футбол. Люблю цю гру. І по телевізору трансляцій намагався не пропускати", - каже Тарас Радь.

Радь прогресував дуже швидко і вже в 2017 році став дворазовим срібним призером чемпіонату світу, поступившись на середній дистанції і в індивідуальній гонці на дистанції 15 кілометрів німцеві Мартіну Фляйґу. Власне, вже тоді участь Тараса в Паралімпіаді-2018 сумнівів не викликало.

Свою золоту медаль Тарас виграв насамперед завдяки ідеальній стрільби. У біатлонній гонці на 12,5 км чисто на всіх чотирьох вогневих рубежах відпрацювало тільки двоє спортсменів — Радь і "срібний призер" Даніель Кноссен з США.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" з переходом на нову систему фінансування первинної ланки медичної допомоги 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі будуть надавати населенню чітко визначений перелік медичних послуг. Читайте перелік надання послуг пацієнтам.