XII Паралімпійські зимові ігри 2018 пройшли з 9 по 18 березня 2018 року в південнокорейському місті Пхенчхан. Збірна України посіла шосте місце в підсумковому медальному загальнокомандному заліку. Всього в Пхенчхані медалі завоювали представники 26 країн з 49 команд-учасниць.

Українські паралімпійці завоювали 22 медалі - 7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових, передає "Знай.Спорт".

Лідером в командному заліку стала збірна США (13 золотих, 15 срібних, 8 бронзових), другі - Атлети з Росії (8, 10, 6), а замикає трійку лідерів збірна Канади (8, 4, 16).

Нагадаємо, в заключний день змагань українські лижники здобули сьому золоту медаль. Юрій Уткін, Людмила Ляшенко, Юлія Батенкова-Бауман і Оксана Шишкова посіли перше місце в лижній змішаній естафеті 4х2,5 км.

17 березня Григорій Вовчинський виборов "срібло" в лижних гонках (10 км) серед спортсменів в категорії "стоячи", а Максим Яровий - "бронзу" в лижних гонках на 7,5 км (сидячи).

Паралімпійська збірна України повторила свій найкращий результат в історії на зимових Паралімпійських Іграх завоювавши 7 золотих нагород. Раніше таке досягнення у наших паралімпійців було лише на Паралімпіаді 2006 у Турині.

В цьому році в Паралімпіаді брали участь 567 спортсменів з 48 країн, а також делегація допущених до змагань спортсменів з Росії, які виступають під нейтральним прапором в статусі нейтральних паралімпійських атлетів.

Нагадаємо, до складу збірної України увійшли 33 спортсмени. Українська збірна бере участь в Паралімпіаді вже в шостий раз.

Нагадаємо, навколо паралімпійської збірної України напередодні Паралімпіади-2018 розгорівся скандал.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", перше золото для України виграв уже п'ятиразовий паралімпійський чемпіон.