В Україні прийняли важливий закон про військову службу і обов’язки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє прес-служба президента країни Петра Порошенка.
Так, голова держави підписав Закон “Про внесення зміни до статті 214 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо вдосконалення окремих питань виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних силах України”. "Метою Закону є підвищення рівня соціального захисту іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних силах України", – йдеться у повідомленні.
Цей документ удосконалює чинне законодавство і встановлює єдиний розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності для всіх військовослужбовців Збройних сил України, в тому числі і для іноземців або осіб без громадянства, які проходять службу в Збройних силах України.
Варто відзначити, що раніше міністр оборони України Степан Полторак прояснив ситуацію з нової мобілізацією. В одному з інтерв'ю він відповів на багато хвилюючих питання: чи буде в Україні нова хвиля мобілізації і до чого варто готуватися. Степан Полторак пояснив, що особисто він не бачить необхідності проведення нової хвилі мобілізації. Також глава оборонного відомства розповів, скільки отримує на даний момент офіцер, а скільки контрактник.
"Зараз я не бачу такої необхідності, незважаючи на погрози, які є з боку Росії. По-перше, нами вже проведена серйозна робота — створений резерв, перша черга — 150 тис. По-друге, є резерв озброєння, техніки. Рівень мотивації і підготовки особового складу значно вище. У нас є облік мобілізаційного ресурсу — військкомати вже мають можливості досить швидко розгортатися і працювати на повну потужність", - повідомляє Полторак.
Вона розповіла, що зараз військовослужбовець, який щойно підписав контракт, отримує 7500-7600, а при продовженні контракту він отримує грошове заохочення. При цьому офіцер, наприклад командир бригади, який проходить службу в зоні антитерористичної операції, отримує 16 тисяч гривень. Полторак пояснив, що в антитерористичній зоні існують надбавки. Причому однакові для всіх. Надбавку у вигляді 10 тисяч гривень отримує і солдатів, і генерал.
Буквально днями стало відомо, що в Києві провалили весняний призов в армію. Відправка молодого поповнення у війська була зірвана через те, що були неукомплектовані квітневі планові команди, хоча КМДА неодноразово доручала районним в місті Києві державним адміністраціям вжити заходів для забезпечення планового завдання.
Під час засідання Воєнного кабінету Порошенко підписав Закон про деокупацію Донбасу
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як хочуть змінити реєстрацію місця проживання.