Всі ми пам'ятаємо стару приказку: "можна і коня привести до водопою, але не можна змусити його пити". Подібна аксіома працює практично усюди, окрім школи. Тут від педагога залежить вкрай багато: як він підходить до навчального процесу, організаційних та дисциплінарних питань, і врешті – якими моральними якостями володіє сам.

Нещодавно аналітики у сфері ринку праці провели спеціальне дослідження, щоб скласти загальне уявлення про те хто він, український вчитель. І результати здивували навіть фахівців зі стажем.

Як виявилося, всього 15% із них – чоловіки, професія викладача досі залишається суто жіночою перевагою. Чому? Перш за все, через виховання у родині.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Леся Нікітюк в латексі показала, як дівчата можуть ловити рибку: з великою попою і вудкою в руках

Останки рідного чоловіка Лободи були знайдені через 80 років: "У нас був шок"

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

Хлопчикам змалку розповідають, що вони повинні в майбутньому забезпечувати свою дружину та дітей. Тільки от робота в школі, на жаль, досі не зовсім прибуткове, тому і не популярне серед сильної статі заняття.

У віковій категорії вчителів переважна більшість старші від 45 років, і парадокс – нерідко самі отримали свого часу тільки базову середню освіту. Проте через брак кадрів досі утримуються на робочих місцях.

Рівень володіння іноземними мовами, зокрема – англійською, також не надто високий: 7% опитаних знають її поверхово, ще 19% - говорять вільно, а всі інші – зупинилися на початкових знаннях.

Дивіться: як зміниться українська школа після реформи освіти

Як повідомляв портал "Знай.ua",названі головні зміни, які очікують на вчителів після старту освітньої реформи.