Українські парламентарії залатали одну з дірок в законодавстві через яку до нашої країни масово надходила контрабанда з Китаю та Європи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо собою являє новий законопроект №6776-д та як він вплине на ввезення товарів до України.
Передусім закон обмежує безмитне ввезення товарів.
Згідно із запропонованими нормами, без сплати зборів українці зможуть отримувати три посилки на місяць. Вартість товарів в кожній з них не повинна перевищувати 150 євро. Починаючи з четвертого відправлення, товари будуть обкладатися податком, митом і акцизом.
Зараз діє обмеження щодо посилок з товарами вартістю 150 євро. Однак такі можна отримувати щодня.
В першу чергу такими податковими послабленнями від держави користувалися не рядові українці, а недобросовісні підприємці, які експлуатували схеми безмитного ввезення заради отримання надприбутку.
Недобросовісні "бізнесмени", намагаючись втекти від уплати великих податків, нібито замовляли товари "для себе".
Щодо митниці, то працівники цих порушень закону пропускають повз увагу. Наприклад, з 2014 до 2016 року було відкрито лише 2 тисячі справ про порушення митних правил при перевірці посилок. А скільки насправді таких справ, полічити практично неможливо. До того ж, пред’явити претензії до роботи служб та добитися справедливості практично неможливо.
В результаті від таких дій страждають самі українці. Країну заполонили низькосортні товари, тому що їх якість ніхто не контролює. Крім того чималих збитків зазнає і малий бізнес, який не в силах конкурувати з контрабандистами.
Крім того, наноситься подвійний удар і по бюджету країни - недобросовісні підприємці без сплати мит не тільки завозять, але і реалізують сірий товар. В результаті гроші, які повинні були б піти на освіту, медицину і оборону, осідають в кишенях контрабандистів.
Дивіться, як "Нова пошта" дбає про безпеку клієнтів
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вже з початку 2018 року "Укрпошта" змінить тарифи, згідно яких деякі посилки відправляти стане дешевше.