Кількість українців, які відправляються на заробітки до сусідньої Польщі, постійно зростає. І хоча не всі з них перебувають там на законних підставах, про що свідчить нещодавній випадок із депортацією 62 наших співвітчизників, але тенденція зберігається й досі.

Як їм живеться за кордоном та чи насправді все так добре, як розповідають по поверненню колишні мігранти?

Дізнатися про це можна із ролику, опублікованого на сторінці "Час народу" у Facebook.

На відео видно, що ще не встигли наші прибути до Польщі, як вже в автобусі починають "піднімати бойовий дух" піснями. Справді, сили знадобляться, адже приїхали сюди збирати кукурудзу. Навіть виглядають відповідно, як городники: кепка, ящик, подібний до супермаркетних і в перші хвилини після перетину кордону ще з посмішкою на обличчі.

Популярні новини зараз

Дзідзьо вперше показав "батька" - аж за душу бере: "Дякую..."

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Марічка Падалко пішла від чоловіка заради кохання: "Я чесно йому зізналася..."

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

Показати ще

А потім все різко змінюється. За неналежну форму одягу (наприклад, прикраси у дівчат) тут будуть штрафувати, про що повідомляють одразу ж на плантації, і зовсім не церемонячись, суворим, наказовим тоном.

"У кожного є з собою бейджик на постійній основі, тому що здача ящиків буде так само через сканер, як і вихід на роботу. Якщо хтось по своїй дурості зійшов з поля, тоді день йому не зараховується, він лишається не на роботі, вважається прогул і – штраф", - так "інструктують" заробітчан перед початком.

Цікаво, що українці, які намагаються знайти перспективи у Польщі чи Німеччині, Португалії, Іспанії, Італії, навряд чи звертатимуться до Страсбурга, якщо їм загрожує негайне звільнення або депортація – суворі правила та закони, на жаль, не на нашому боці.

Юристи запевняють: кожен окремий випадок ймовірної дискримінації розглядатимуть у суді окремо і швидше за все справа застрягне у бюрократичній машині, так і не давши шансу довести свою правоту.

Дивіться: як українці працюють у Польщі

Вся правда про те як українці працюють в Польщі☹️ Автор відео Андрей Ковалишин (Андрій Ковалишин)

Posted by ЧАС НАРОДУ on Friday, 19 January 2018
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли подробиці працевлаштування у Польщі.