У 2018 року Великдень буде 8 квітня. Світле Христове Воскресіння одне з головних свят для віруючих. Люди готуються до Великодня, відвідують богослужіння в храмах, дотримуються суворого посту і зберігають спокій у думках і діях. Навколо свята завжди крутилося багато традицій, обрядів та прикмет. Це пов'язано з історією торжества, яка прийшла із далекого минулого. Народи дбайливо зберігали традиції, вірування і обряди, передаючи їх з покоління в покоління. Частина з них відноситься до забобонів, щось втратило сенс з часом, але основні молитви, прикмети та повір'я пройшли крізь століття, і прийшли в сьогоднішній день.

Прикмети на Великдень

Прикмет перед Великоднем існує дуже багато. Одні провісники погоди і врожайності, а інші кажуть про достаток в сім'ї і заміжжя молодих дівчат. Хтось у них вірить, а хтось обходить стороною. Розглянемо 10 найпоширеніших прикмет, які приходять до нас разом зі святом Пасхи вже багато років поспіль.

1. Якщо людина бачить світанок у Великодній ранок, то до неї в будинок постукає удача.

2. Хороший знак, коли в ніч Великодня приснився померлий родич. Провісник того, що в цьому році сім'я буде здорова.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

3. Для молодої сім'ї в цей день почути зозулю, значить, в недалекому майбутньому очікувати збільшення родини. Якщо птицю почула незаміжня дівчина - бути сватанню та весіллі.

4. Коли в перший день Великодня погода морозна або дощ із громом, то врожай у цьому році буде хорошим.

5. Другий день свята супроводжується ясною погодою - літо пройде в дощах.

6. Якщо під час святкового богослужіння гасне свічка – на смуток, коли ж свічка протрималася до кінця служби та людина її сама загасила - до удачі.

7. На Великдень почути як стукає дятел - скоро обзавестися власним будинком.

8. Коли ніч Великодня проходить з яскравим зоряним небом - чекайте заморозків.

9. У сім'ї буде благополуччя, якщо господиня спекла пишний і гарний великодній хліб.

10. На Великдень небо похмуре - літо не буде теплим.

Великдень - світле свято. У цей день не можна напиватися, лихословити і допускати погані думки. Такі дії принесуть у ваш будинок тільки біду. Навпаки, у Великодній тиждень потрібно бажати всім добра, наповнювати порожнечі в серці позитивними емоціями, радістю. Тоді все, зроблене і подумане повернеться до вас з лишком у вигляді радості і щастя в родині.

Якщо з вірою в душі і від чистого серця до Великодня попросити у Господа виконати найзаповітніше бажання, то прохання буде почута. Просто у Великодню ніч небеса відкриваються. Прокинувшись на світанку, коли на вулиці ще темно, розкрийте вікно навстіж і в думках або пошепки промовте своє найзаповітніше бажання. Не просіть багато, у великій кількості, просіть скромно, але з трепетом у серці. Вимовляйте так, немов би вже виповнилося, все вже здійснилося, тоді ваш посли точно буде почутий.

Молитви на Великдень

Якщо в святковий день від щирого серця вимовити молитву і попросити у Всевишнього допомоги в будь-яких починаннях і добрих справах, то прохання достукаєтеся до небес. Молитви на Великдень поширюються на всі сфери життя: на здоров'я, багатство, заміжжя, любов, щоб завагітніти. Молитва читається, коли в родині є тяжкохворі люди, коли сталося горе і людина знаходиться, здавалося, у безвихідній ситуації.

Для того, хто постійно хворіє, дитина це чи стара людина, є молитва і обряд, які допомагають. Потрібно на Великдень принести з храму святу воду. У пляшку з водою опустити натільний хрестик хворого і прочитати відповідну молитву "на здоров'я". Після цього, надіти хрестик на хворого і тричі окропити його лоб святою водою. Протягом усього Великоднього тижня збризкувати людини тієї ж водою.

Молитва на гроші теж має особливу силу. Під час її проголошення, напередодні Великодня, слід в кожен куток будинку покласти фарбоване яйце і гроші. Яйця на свято з'їдають, а гроші не можна витрачати до закінчення тижня. Для тих, кому потрібна допомога в сімейних справах, є сильна молитва на світло і добро в сім'ї. Молитву потрібно читати 12 раз без перерви на третій день після Великодніх свят.

Які ранкові та вечірні молитви слід читати у Великодні дні? Замість щоденних молитов вранці і ввечері на Світлій Седмиці (від Великодня і до ранку суботи Святий Седмиці) читаються Великодні Годинники. До Вознесіння тричі читається "Христос Воскрес ..." (тричі) “ Тропар: Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (читається тричі). Воскресіння Христове бачивши, поклонімся святому Господу Ісусу, Єдиному безгрішним. Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, і святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо: Бо Ти Бог наш, крім Тебе іншого не знаємо, ім'я Твоє іменуємо. Прийдіть, усі вірні, поклонімся святому Христовому Воскресінню: ось бо прийшла через Хрестом радість всьому світу. Повсякчас благословляючи Господа, співаємо воскресіння Його бо, перетерпівши розп'яття, смертю зміряй зруйнував (тричі).

Повір'я на Великдень

Народні звичаї і повір'я на Великдень існують з давніх-давен і часто використовуються під час свята. Змови в супроводі цілих обрядів використовують для виконання заповітних бажань. А ось магія, любовні і грошові ворожіння - для багатьох вважаються перебором, тому сьогодні обійдемось без них, але пройдемося по поширеним повір'ям і обрядам.

Знаменитий обряд "купання" проходить у період Страсного тижня, у Чистий четвер. Такий ритуал важливий для очищення тіла від фізичних хвороб і для здорового духу кожного члена сім'ї. Прокинутися потрібно до світанку. Важливо купатися повністю, а не просто умитися або ополоснутися. Хоча в цей ранок будь-яка вода вважається цілющою. А ось Страсна п'ятниця повинна пройти в смиренності. Ніяких розваг, веселощів, випивки і лихослів'я. У цей день не можна займатися домашніми справами, працювати в полі, ніякої суєти. Єдине, що в цей день не забороняється, так це випікання великоднього хліба. Згідно з повір'ям, випічка виходить дуже хорошою. Ще кажуть, що в Страсну П'ятницю можна відучити дитину від грудей.

У народі є повір'я, про те, щоб вся сім'я була здорова, і багатство не покидало будинок, слід, першими за святковим столом з’їсти освячене яйце. Також існує ритуал умивання водою, в якій лежало пасхальне яйце червоного кольору і золоті або срібні предмети.

У день Світлого Христового Воскресіння удари дзвонів у церкві мають особливе звучання і володіють чарівною силою. Із кожним ударом дзвону люди просять миру, добра і світла своїй сім'ї і всьому людству, сподіваються на хороший урожай. А незаміжні дівчата в цей момент бажають собі гарного жениха. Усі прохання від чистого серця обов'язково будуть почуті і виконані.