Шахраї щодня вигадують нові способи, як обікрасти і без того бідних українців. Днями два десятка жителів Луцька поскаржились, що з їхніх банківських карт зникли кошти. Як виявилось, зловмисники пере випустили сім-карти, щоб отримати доступ до чужих рахунків.

Про це повідомляють Волинські новини.

Жертвами зловмисників стали щонайменше 18 людей.

Шахраї скористалися можливістю перевипуску SIM-карт оператора "Vodafone" і таким чином заволоділи фінансовими номерами людей, а відтак - і доступами до їхніх рахунків, інформує прес-служба Приватбанку.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

У банку запевняють, лучани, у яких шахраї через махінації з мобільними номерами, викрали кошти з рахунків, отримають свої гроші назад.

Служба безпеки банку провела розслідування цього випадку, завдяки чому були попереджені спроби зняття коштів у низки клієнтів.

На жаль, "Vodafone" - поки що єдиний з операторів, який не підтвердив співпрацю з банком у плані безпеки даних. Проте, оскільки клієнти фінансової установи не винні у ситуації, що склалася, керівництво ПриватБанку вирішило повернути викрадені кошти клієнтам.

З міркувань безпеки ПриватБанк радить використовувати контрактні тарифні плани - тоді усі операції по зміні SIM-картки будуть проводитися особисто у відділенні компанії при пред’явленні паспорта.З власних джерел Інформаційному агентству Волинські Новини стало відомо, що половина постраждалих – працівники бюджетної сфери. Зокрема, вчителі луцької гімназії №4, які отримують зарплати на ці картки. В однієї з жінок таким чином "зникло" близько 21 тисячі гривень.

Дивіться: як розпізнати фальшиві гроші

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Києві орудує небезпечна банда шахраїв, яка виманює гроші в громадян. Зловмисники чатують на своїх жертв переважно біля поштових відділень, банків та інших установ. За словами потерпілої, схема працює таким чином, що один зі зловмисників прикидається, що знайшов чиїсь гроші і пропонує їх розділити з випадковим перехожим, а інший стверджує, що це він їх загубив.