Війна на сході України не мине безслідно для дітей прифронтових сіл та містечок, і мова йде не про фізичне здоров’я.

На відміну від своїх однолітків з мирних територій, хлопчики й дівчатка Донбасу навчилися виживати. Таку думку в ефірі "Громадського радіо" озвучив ветеран АТО і за сумісництвом військовий психолог Андрій Козінчук.

І провина за цей навик цілком лежить на дорослих, вважає він.

"Ми привезли дітям усяких круп, але раді вони були виключно цукеркам. Було кльово і в той же час боляче, тому що у них такі ж потреби, як у дітей в Києві, вони радіють, як діти в Києві, немає ніякої різниці, просто вони навчилися виживати. Це наша вина, це вина дорослих", - сказав ветеран.

Чоловік пригадав, як два роки тому побував у селі на передовій, де нарахував 14 дітей. Козінчук розповів, як до них підійшла бабуся і попросила пропуск на в'їзд, тому що до неї онуки приїдуть з Харкова на літо.

Популярні новини зараз
"Бусифікації" кінець? Верховна Рада взялася за перевірку зловживань ТЦК Мінімальна пенсія у 2025 році: чи зростуть суми та як вона визначається Через аномальну погоду Україна залишиться без популярного фрукту Не субсидія і не пільги: українці отримають окрему допомогу на комуналку
Показати ще

"І тут у мене логіка впала - батьки відправляють дітей відпочити до бабусі на війну. Діти в чому винні? Для них, звичайно, прикольно, щось ляскає, правда, загинути можна. Але чим там думають дорослі?" - не розуміє психолог.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", опитування українців на тему, хто є винуватцем війни на Донбасі, показало неочікувані результати.