Через посуху в окупованому Криму значно погіршився стан рослинності. Про це переконливо свідчать знімки, зроблені з супутника на орбіті Землі в 2016 і 2018 роках, повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

За даними дистанційного зондування встановлено, що впродовж двох років індекс NDVI (показник кількості активної біомаси, одержуваної за даними дистанційного зондування землі), який використовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах Криму знизився до рекордно низької позначки 0,3.

За даними досліджень, у червні 2018 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, зниження значення загального індексу NDVI на території півострова склало 23%.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Також негативно вплинуло на стан рослинності в Криму і загальне зниження кількості опадів в 2018 році, порівняно з попередніми роками.

У МінТОТ зазначають, що "недбале ставлення окупаційної влади Росії до унікального природного середовища в північній, центральній та східній частинах Криму може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії грунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові".

"Нехтування цими негативними явищами окупаційною владою Росії може призвести до знищення унікальних екосистем Кримського півострова, в тому числі, до руйнування заповідних ландшафтів, ерозії ґрунтів, запобігання веденню традиційного сільського господарства", - йдеться в повідомленні.

На думку українського міністерства, дії Росії "свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку Криму з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу і збитків для цивільного населення, яке проживає на цій території".

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Україна в 2018 році через так званий Керченський міст, з Росії до окупованого Криму, втратила щонайменше півмільярда гривень.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Міністр повідомив, що міст обмежує прохідність суден у порти Маріуполя і Бердянська - це головна проблема.

"За найскромнішими підрахунками, в цьому році ми втратили вже півмільярда гривень. Це прямі втрати через зниження параметрів суден для перевалки в портах Маріуполя і Бердянська, але цих втрат, безумовно, набагато більше, якщо порахувати соціально-економічний ефект, втрати самих судновласників, бізнесу. Я думаю, що це на мільярди, і, можливо, навіть не гривень", - заявив Омелян.