Житель міста Радянська Гавань Хабаровського краю став підозрюваним у кримінальній справі про екстремізм (стаття 282 КК РФ) за лайк в соціальній мережі "Однокласники", інформують місцеві ЗМІ.

Так з перспективного лікаря чоловік перетворився на екстреміста. Як повідомив пресі адвокат Костянтин Сукуватий, в 2017 році його підзахисний поставив "клас" зображенню із засудженням участі росіян у війні на сході України. Нагадаємо, в соціальній мережі "Однокласники" замість лайків класи. Тому слідство підозрює його в публікації "висловлювань, спрямованих на приниження гідності групи осіб російської національності".

Прокуратура клопотала про арешт підозрюваного, але суд залишив його на волі. За словами Сукуватого, захист надав докази того, що підзахисний сам не завантажував картинку; зробив це, стверджує адвокат, "якийсь житель України".

"Нами надані відомості про реальний особі, яке опублікувало зображення", - повідомив адвокат агентству "Хабаровський край сьогодні".

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

У Росії відомі десятки випадків як кримінального, так і адміністративного переслідування за екстремізм через репости і лайки в соцмережах. В кінці червня в Держдуму внесли законопроект про скасування кримінальної відповідальності за подібні дії, але Верховний суд рекомендував доопрацювати його.

Нагадаємо, на російського вчителя завели вже п'ять справ через вірші про Україну, а цькування ФСБ дійшло до того, що знайомі бояться вітатися з ним за руку.

На початку березня 2014 року 41-річний викладач німецької та французької мов середньої школи в місті Кроми (Орловська область РФ) Олександр Бившев опублікував на своїй сторінці у ВКонтакте вірш під назвою "Українським патріотам".

У цьому творі Бившев несхвально відгукнувся про дії російських військових, що з'явилися на території Криму. Пізніше він пояснив, що не міг не відреагувати на приєднання Криму до Росії, оскільки його мати родом зі Східної України, та й він сам провів там дитинство.

"Крім того, що я вчитель, я ще й громадянин, у мене є позиція, і я через вірш висловив її на сторінці своєї соціальної мережі", - говорить Бившев.

Ще в 2016 році на Ігоря Мовенко напав співробітник Росгвардії за емблему українського добровольчого підрозділу Азов.

Підконтрольний Росії Гагарінський районний суд Севастополя засудив обвинуваченого в екстремізмі Ігоря Мовенко до 2 років ув'язнення в колонії-поселенні.

Згідно з рішенням суду, Мовенко звинувачували в публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності за кілька коментарів в групі "Крим - Україна" в соціальній мережі Вконтакте.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Ігор Мовенко, на засіданні Гагарінського районного "суду" в анексованому Росією Севастополі, заявив про те, що бойовики застосовували до нього фізичну силу.