Як тільки в Україні обвалилися ціни на огірки, на оптових ринках країни з'явилися перші партії кавунів і динь з Херсона.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це свідчать дані моніторингу, проведеного аналітиками "Інфо-Шувар".
На оптовому ринку "Шувар" херсонські кавуни продають за 13-15 грн/кг
На тиждень раніше в цьому році на "Шуварі" з'явилися перші дині за ціною 30-35 грн/кг
У той же час, кавуни в Херсонській області майже на 50% дешевші – 7-8 грн/кг, а диня – в середньому 25 грн/кг.
Експерти відзначають, що в 2017 році кавуни з'явилися на ринках не раніше 20 чисел червня, а ціни були більш ніж на 40% вище поточних.
Диня в цьому році теж з'явилася на два тижні раніше, але в порівнянні зі стартовою ціною в 2017 році, коштує майже на 8% дорожче.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", рік тому Кабмін скасував державне регулювання цін на продукти. З кожним місяцем їх вартість суттєво б'є по кишені українців. Припускають, що ситуація на краще не зміниться, але деякі позиції все ж кілька здешевшають.Соціально значимі продукти харчування – це мінімальний перелік, який необхідний людині, щоб не залишитися голодним і отримати достатньо калорій і вітамінів.
Також портал повідомляв про те, що в Україні продовжують зростати ціни на продукти. Як не дивно, навіть овочі дорожчають, які з цілком зрозумілих сезонним причин повинні зараз дешевшати. По суті, в травні 2018 року подорожчання торкнулося половини всіх продуктів широкого споживання. Прогнози експертів невтішні – в подальшому подорожчання продовжиться. Рости в ціні буде те, що дорожчати ніяк не повинно.
У травні різко подорожчала капуста – зростання цін становив в середньому 3,2 грн. Зате у зв'язку з сезонним зростанням виробництва подешевшали яйця. Цей показник є найбільш оптимістичними – ціна впала на 2,5 грн. Слід зазначити, що це тимчасове явище – незабаром яйця знову можуть почати дорожчати.
Крім того, нагадаємо, що в мережі супермаркетів "АТБ-Маркет" почастішали випадки обману покупців. Про це відвідувачі пишуть на публічних форумах. Зокрема, касири "АТБ" "заробляють" на довірливих покупцях кількома способами: обманюють при видачі здачі, пробивають зайву позицію, або товар, який не планувався до купівлі, а також обважують при зважуванні вагового товару на касі.