В Україні за останні роки змінився добробут населення. В лідери за цим показником вирвалися західні регіон країни.

Про це повідомила завідувачка відділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ Людмила Черенько в ефірі "Обозреватель.LIVE". Вона зазначила, що до війни на сході України була успішна ситуація з доходами населення. У промислових центрах спостерігалися невисокі масштаби бідності.

"Це весь схід - Донецька, Дніпропетровська, в якійсь мірі Харківська, Запорізька та Луганська області", - пояснила експерт.

Початок міжнародної фінансової кризи в 2008-2009 роках, за її словами, показало прив'язку бідності до географічних рис. Вона була більш характерна на той час західним областям, ніж східним.

Популярні новини зараз
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Демограф розповіла, що благополучні райони були на обох берегах Дніпра. Наприклад, в промислових регіонах сумна ситуація з добробутом спостерігалася в Луганській області. На сьогоднішній день, за словами експерта, центр благополуччя почав зміщуватися в західні регіони України.

"Більшість західних областей демонструють досить низькі масштаби бідності, ближче до київських показниками. І навпаки - східні регіони стали показувати великі масштаби бідності", - підсумувала Світлана Черенько.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, з'явилися дані про те, як відрізняється рівень доходів українців і громадян Євросоюзу.