Національний банк України спростив механізм реструктуризації боргів позичальниками за кредитами в банках, у тому числі надав банкам право припиняти визнання дефолту боржників, кредити яких реструктуризовані відповідно до Закону України "Про фінансову реструктуризацію" без застосування мінімального періоду знаходження боржників у дефолтному класі (180/365 днів).

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №26, яка набирає чинності з 17 березня.

Згідно з документом, також регулятор уточнив порядок, обсяг і термін урахування банками вартості застави по непрацюючим кредитами і відстрочив дату набрання чинності критеріїв для суб'єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку застав.

Відзначимо, обсяг непрацюючих кредитів в українських банках на 1 січня 2018 року склав 594,999 мільярда гривень, що на 15,766 мільярда гривень, або на 3,5%, більше показника на 1 березня минулого року – період початку публікації відповідної статистики з урахуванням показників усіх банків.

Популярні новини зараз
Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Дивіться відео про реструктуризацію іпотечних кредитів

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Національний банк України знову притиснув санкціями чотири російські банки. Керівництво регулятора продовжило санкції проти низки банків, зокрема російського "Сбербанку". Обмежувальні заходи продовжують у зв'язку з виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів". Так, санкції стосуються "Ощадбанку", "Промінвестбанку", "ВТБ Банку", "БМ Банку".

Мова йде про заборону цим банкам здійснювати будь-які фінансові операції, що передбачають переведення коштів або виведення капіталів за межі України на користь пов'язаних з банками людей.

У вересні 2017 російський державний "Сбербанк" заявляв, що планує закрити бізнес в ряді країн Європи під тиском санкцій. 27 березня 2017 "Ощадбанк" Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку. У січні 2018 року стало відомо, що "дочку" російського "Сбербанку" в Україні тимчасово очолила Ірина Князєва.