Російсько-грузинську війну деякі навіть називають репетицією, або підготовкою Росії до нападу на Україну. Незважаючи на подібність цих двох подій, хочеться розповісти саме про російсько-грузинську війну, адже вчора була її дев'ята річниця.

Річниця російсько-грузинської війни: як все відбувалося

До нападу на Грузію кремль готувався кілька років, а пік активності потрапив на серпень 2008 року. Полем дій стала Південна Осетія. Звідти почали масово евакуювати звичайних людей. А кількість російських як би миротворців збільшилася в кілька разів майже за добу. Крім цього, в регіон відразу ж збіглося величезна кількість сумно відомих пропагандистських російських ЗМІ, які день і ніч займалася своєю улюбленою справою.
Паралельно російські війська почали обстріл невеликих селищ з мирними жителями, тим самим намагаючись спровокувати війська Грузії на відповідь.

А коли, 7 серпня Росія ввела свої війська в Південну Осетію, всі зрозуміли, що війни не уникнути, і президент Михайло Саакашвілі дав наказ відкрити вогонь по військах бойовиків. При тому, що раніше, він пропонував перемир'я: Я пропоную вам негайне припинення вогню і початок переговорів. Підтверджую план фактично необмеженої автономії для Південної Осетії"

Всі ці прохання були проігноровані. А після, війська Грузії практично розгромили позиції окупантів. Але, кремль, не бажаючи відступати, ввів величезна кількість військ в Грузію і почав бомбардування міст. І все це особисто схвалив тодішній прем'єр Росії Володимир Путін.
Жорстокі бої тривали 5 днів. Величезна кількість людей загинуло, а ще більше стали просто біженцями.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Бачачи такі втрати, Михайло Саакашвілі був змушений прийняти перемир'я, які було запропоновано Євросоюзом: Південна Осетія і Абхазія стали незалежними.

Схоже, що така "перемога" не на жарт розігріла апетити Путіна, і всього лише через шість років, російські війська вторглися на територію України. І судячи з того, наскільки мляво реагує захід, Путін не збирається зупинятися.

Нагадаємо, що 6 серпня була дев'ята річниця російсько-грузинської війни.