В останні роки працювати в Литві українцям стало значно легше. Країна мобілізувала свої сили після кризових періодів. Туристична галузь набирає обертів. Промислові підприємства та сільське господарство не здають лідируючих позицій. До того ж російськомовних жителів там досить багато, а значить, життя в іншій країні, для наших громадян, проходить легше. Єдиним відштовхуючим чинником при пошуку роботи в Литві для українців є існуюче там безробіття. Від нього не втекти в нашій державі, у прибалтів виявилося з цим теж є проблеми. Проте, на ринку праці є вакансії, котрі користуються попитом саме серед приїжджих. Розглянемо основні аспекти при пошуку роботи в Литві та зазначимо список найбільш затребуваних професій у невеликій державі на північному сході Європи.

Працевлаштування в Литві: від пошуку до початку роботи

Щоб виїхати працювати в Литву громадянину України в першу чергу необхідно знайти гідного роботодавця з пропозицією на ринку праці. Можна шукати через посередників, так званих спеціальних агентів. Такий варіант заощадить вам час і скоротить ризик потрапити на шахраїв, але по грошах, однозначно влетите в копієчку. Якщо у вас є знайомі, які працюють в Литві на довгостроковій основі або в сезон, розпитайте у них про затребувані посади та сфери діяльності. Найбільш скрупульозний і тривалий варіант - самостійний пошук через інтернет. Сайти, форуми, оголошення, відгуки – охопіть усі ресурси, щоб бути озброєними. Загляньте в посольство Литви в Києві. Там можна дізнатися корисну інформацію.

Ринок праці в Литві переповнений списком певних професій, але вони складають лише маленьку частку. Решта вважаються престижними і швидко захоплюються самими громадянами країни. Ви, як потенційний працівник повинні докласти максимум зусиль, щоб зацікавити своєю персоною потенційного роботодавця. На нього зазвичай справляє враження тандем: кваліфікація і досвід роботи.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру
Показати ще

Отримати дозвіл на працевлаштування можна через Біржу праці держави. З її подачі поширюється інформація про легальне місці роботи з пошуком необхідних кваліфікованих фахівців. Для оформлення в першу чергу вам знадобляться наступні документи: паспорт, фото, диплом про освіту або завірена копія, запрошення самого роботодавця. При успішному отриманні дозволу ви можете працювати протягом двох років як на сезонній, так і на постійній роботі. Вид на проживання має ряд зовсім інших вимог: заяву, довідки про дохід з місця роботи, медична страховка і інші.

Якщо у вас є бажання відкрити свій бізнес в Литві, то це можна зробити і набагато легше, ніж в інших країнах. Звичайно, знадобляться капіталовкладення, які повинні перекрити реєстрацію, оренду приміщення, якщо воно потрібно, витрати на обладнання, комплектуючі та таке інше. При цьому необхідне знання литовської мови, а також мати право на працевлаштування і власне проживання в країні. Підприємницька діяльність в Литві розвинена і для приїжджих так само двері відкриті, головне дотримуватися правил. У прибалтійській державі пакет документів на відкриття власного бізнесу розглядають в найкоротші терміни. Так що не забутьте подумати про такий варіант роботи в Литві.

Які вакансії пропонує Литва українцям

Литва - транзитна країна. Цим обумовлюється затребуваність професій в транспортній сфері. Якщо у вас є відповідна кваліфікація і бажання, то можна сміливо влаштовуватися на наступні посади: водієм легкового та вантажного транспорту або далекобійником на фурі. Популярні компанії в цій галузі - гіртека і трансімекса. Їм часто потрібен водій-міжнародник для перевезень по транзитних коридорах. Прості робітничі професії завжди затребувані: зварювальником, будівельником, фасадчики, електриком - маючи пристойний досвід вас заберуть з руками. Якщо пройтися по більш аристократичним посадам то робота лікарем, наприклад, анестезіологом престижна і високооплачувана. У Вільнюсі та Клайпеді цінуються: інженер, програміст, вчитель.

У сфері туризму та обслуговування в Прибалтиці немає простоїв. У 2018 рокці Литва має потребу в офіціантах, вантажниках, покоївках, барменах. Їх забезпечують проживанням. Особливого ​​попиту на доглядальниць в даній державі немає. Однак садівники, хатні робітниці та кухарі, у сім'ї з великим достатком потрібні. Так само можна влаштуватися в невеликій фірмі, якимось менеджером зі збуту. Або продавцем-консультантом. Але тут вже без знань литовської мови точно не обійтися.

Не на останньому місці в країні знаходиться будівництво. Ряд професій, які озвучені роботодавцями, можуть вас зацікавити. Сезонна робота не так популярна, як в інших європейських країнах. Зазвичай такі пропозиції дають фермерські господарства: збір врожаю, догляд за живністю. При цьому залучають до роботи як чоловіків, так і жінок.

Найкраще вибирати легальну роботу в Литві. Нелегальне працевлаштування хоч і карається законодавчими органами, але еміграція без документального супроводу на сьогодні процвітає. Зазвичай такі роботодавці тримають працівників у неприпустимих умовах. Або ж не виплачують вчасно заробітну плату. Виганяють на вулицю. Так, за нелегальну робочу силу державою передбачені штрафи, але вони незначні. Тому погане ставлення до приїжджих найманих працівників у Литві є. Найкраще шукайте роботу з повноцінним оформленням, щоб уберегти себе від ексцесів і несумлінного ставлення роботодавців.

Заробітна плата в Литві

Литва і Україна по зарплаті істотно відрізняються. Мінімальна з/п у цьому році в прибалтійській державі становить 400 євро на місяць. Про таку суму в нашій країні поки думати рано. Але в порівнянні з іншими країнами ЄС, з такими показниками Литва вважається фінансово відсталою країною. Проте, для приїжджих мінімалка це не межа. Якщо ваша спеціальність: лікар, педагог, інженер, менеджер, навіть автомаляр, рихтовщик-сварщик - зарплата буде на середньому рівні і вище.

Для далекобійника і водія міжнародника - Литва золота жила. Зарплата буде високою, якщо у вас є водійське посвідчення європейського зразка категорії С і Е. При цьому досвід міжнародника становить не менше трьох років. Сюди ж можна віднести механіків автотранспорту. У будівельній сфері зарплата варіюється від середніх показників до високих, у залежності від кваліфікації. Працівники з внутрішньої обробки в будівлях заробляють нарівні з менеджерами середніх компаній.

Від яких факторів залежить рівень заробітної плати в Литві? У першу чергу роботодавець дивиться на кваліфікацію. Професія і сфера діяльності завжди і всюди мають значення. Далі йде досвід і освіту. Бажано працювати за фахом, тоді і оплата праці зросте. Знання мови відіграє роль, але не для всіх вакансій. Якщо ви знаєте англійську мову, це суттєва перевага при роботі з іноземними клієнтами у великих фірмах. Велика увага приділяється віку робітника. Що стосується географічного розподілу професій і заробітної плати, то столиця Литви безумовно пропонує більш вигідні умови. Дрібні населені пункти варто розглядати, тільки якщо ви плануєте працювати на фермерському угідді. Там працевлаштування переважно посезонне. А ось Клайпеда створена для моряків. Основна робота там - це порт.