Для кожного третього роботодавця в Україні найголовнішою є проблема відтоку кадрів. Про це повыдомляє РИА Україна.

При цьому, скаржиться на гострий брак кваліфікованої робочої сили представники як малого, так і середнього, і великого бізнесу.

"Потрібно не просто говорити, потрібно бити на сполох", – реагують на проблему соціологи.

Посилаючись на результати опитування підприємств, проведеного Нацбанком України, соціологи заявляють, що в четвертому кварталі 2017 року опитування показало, що 29% серед тих проблем, які вони бачать для розвитку бізнесу, для стійкості бізнесу, для його розширення, називають брак кваліфікованих кадрів, нестача робочої сили.

Популярні новини зараз
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Ця проблема відчутна як для великого, так і для середнього та малого бізнесу — і це стосується практично всіх галузей. При цьому, масла у вогонь підливають і заробітчани, які з кожним днем все більше покидають країну.

На сьогоднішній день експерти виділяють два фактори, які змінили міграційні потоки. Перший: українців виштовхує з країни не тільки бідність, але бажання жити краще — "не тільки з точки зору роботи і заробітку, але і з точки зору особистої безпеки, з точки зору комфорту, інфраструктури...".

Другий фактор - орієнтація молоді на отримання конкурентної освіти за кордоном.

"І ми прекрасно розуміємо, що кожен другий... з освіту за кордоном навряд чи повернеться в Україну", - резюмувала соціолог.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", працювати за кордон виїхало вже приблизно 1,3 мільйона людей в період з 2015 по 2017 рік. Більшість громадян вважають заробляти до Польщі і Росії.

У Мережі з'явилася карта трудової міграції українців, яку створила Державна Служба Статистики України.

Як повідомляє статистика, 70% мігрантів - чоловіки, які живуть в сільській чи міській місцевостях. З них 26% у віці від 40 до 49 років.

16% виїхало для того, щоб отримати вищу освіту за кордоном. Більшість студентів вибрали Великобританію і Ізраїль.

43% виїжджають в інші країни на 1-3 місяці. Безвізовий режим, який ввели в червні 2017 року, дозволяє громадянам України залишатися 3 місяці на території Шенгенської зони. Для того, щоб продовжити перебування необхідний спеціальний дозвіл.

Більшість мігрантів (75%) знаходять роботу за кордоном за допомогою друзів, родичів або знайомих.