Сьогодні практично кожен українець використовує банківські пластикові карти. Однак розвиваються не лише електронні технології. Аферисти не сидять, склавши руки, і вигадують все нові методи шахрайства. Зловмисники постійно шукають нові способи, як вкрасти гроші з банківських карт.

Нещодавно з'явилась нова афера. Про неї редакції "Знай.ua" повідомили кияни, які ледь не стали жертвами зловмисників.

На мобільний телефон власника карти приходить смс-повідомлення про те, що його карту поставлено на обмеження, і щоб розблокувати її потрібно пройти "авторизацію". Для цього власнику карти пропонують зателефонувати за поданими в смс номерами.

От така смс прийшла на телефон однієї з читачок нашого видання:

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

За цими номерами відповідають злочинці, які сповіщають, що мовляв вони є представниками "Відділу безпеки національних банків України".

Наша читачка надіслала детальний опис розмови з аферистами:

До слова, аферисти, не дочекавшись від вас дзвінка, можуть зателефонувати вам самі і вимагати від вас дані вашої карти, щоб пройти "авторизацію": прізвище, ім'я, по-батькові, пін-код, дівоче прізвище матері, паролі та інше. Також можуть повідомити, що з вашої картки хтось намагався зняти гроші і її заблокували. Щоб розблокувати, необхідно уточнити деякі дані.

От з такого номера телефонували аферисти:

Якщо людина надає ці дані, шахраї отримують доступ до рахунку і знімають всі кошти жертви.

Щоб не стати жертвою шахраїв, рекомендуємо вам дотримуватися наступних порад:

  • Ніколи не приймайте ніяких рішень під час або відразу після телефонного дзвінка незнайомої людини.
  • Ні в якому разі не повідомляйте ніякої особистої інформації про вас і вашу банківську картку - справжні співробітники банків ніколи не дзвонять клієнтам і не питають у них пін-коди, паролі та інші секретні дані!
  • Попросіть співрозмовника представитися із зазначенням посади. Зателефонуйте у свій банк (за офіційним номером) та з'ясуйте, чи є у них такий співробітник. А заодно переконайтесь, що з вашою картою все в порядку.
  • Відвідайте найближчий офіс свого банку і розкажіть про ситуацію.
  • Повідомте поліцію про можливий факт шахрайства.
  • Якщо в розмові з шахраями називались якісь імена близьких, знайомих або друзів, обов'язково зателефонуйте їм.