З приходом спеки пробуджується багато небезпечних комах, укуси яких можуть привести до летальних наслідків. Однією з них є шершень.

Ці комахи живуть у густих старих лісах, але вони будують свої гнізда й на горищах у багатоповерхових будинках, промислових будівлях чи інших господарських будівлях.

Насправді, від одного укусу шершня вмерти не можна, та й навіть кілька комах не становлять такої небезпеки. Хоча він й виглядає дуже страшним, його отрута мало чим відрізняється від отрути оси, а тому й ефект буде схожим.

Проте якщо у людини є алергія на укуси комах, то навіть один шершень становить смертельну небезпеку.

Перша допомога при укусі шершня

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом
Показати ще

Ретельно промийте пошкоджену область водою з антибактеріальним або дезінфекційним милом. Обробіть рану ваткою або тампоном зі спирту. Можна прикласти до місця укусу щось холодне.

Якщо вас жалять не вперше, то потрібно прийняти протиалергійний засіб.

Після укусу дітям і літнім людям варто звернутися до лікаря, оскільки відповідна реакція організму може бути не настільки адекватною.

Що не можна робити після укусу шершня:

Пити алкоголь

Приймати снодійне

Намагатися висмоктати отруту

Намагатися вбити шершня

Якщо шершень поруч, то не потрібно починати махати руками, тварина ці жести сприймає як агресію. Якщо ж ви побачили гніздо шершнів, то вам потрібно спокійно відійти.

Коли вас вкусила оса або шершень, то в першу чергу потрібно промити рану (обробити ватою або тампоном зі спиртом), прикласти туди щось холодне і прийняти протиалергійний препарат, який є під рукою (діазолін, лоратадин), і обов’язково звернутися за медичною допомогою. Ні в якому разі не можна відкладати візит до лікаря дітям і літнім людям в разі укусу шершня (а також оси або бджоли), адже відповідна реакція організму може бути не настільки адекватною.

Не потрібно чекати, що наслідки укусу пройдуть самі і займатися самолікуванням. Найстрашнішими є укуси в область обличчя та шиї, оскільки там обов’язково з’явиться набряк, який здатний рости протягом кількох годин, і людина може просто задихнутися.

Намагатися видавлювати або висмоктувати отруту в такому випадку не варто, оскільки це не зіграє великої ролі. Адже вона дуже швидко поширюється в організмі людини і не несе для нього вагомої небезпеки.

Після укусу не потрібно намагатися вбивати комаху, адже вона могла прилетіти з гнізда неподалік. У випадку смерті шершень виділяє феромон тривоги, що може підштовхнути інших особин атакувати вас.

Ні в якому разі не можна пити алкоголь, навіть якщо це єдиний засіб, який здатний на даний момент приглушити біль. Адже він розширить судини і прискорить поширення отрути. Якщо укус стався вночі і через сильний біль ви не можете заснути, прийом снодійного протипоказаний, оскільки він посилить вплив отрути.

Щоб полегшити больові відчуття можна втерти в місце укусу розтертий в порошок аспірин або прикласти зріз огірка, листя ревеню, листя і подрібнений корінь петрушки.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як уберегти себе від укусу різних комах.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у 5-річної американки після укусу кліща відмовили ноги.

Також "Знай.ua" писав, на Одещині місцеві жителі помітили величезну кількість змій.