Чи корисна джерельна вода, чим колодязна вода відрізняється від джерельної, що краще пити – воду у пляшках чи з-під крану – на всі ці актуальні сьогодні запитання відповіли експерти-біохіміки.

Чи можна пити джерельну воду

Склад джерельної води дуже сильно залежить від місця, звідки вона взята. Це може бути ідеальна вода - чиста, смачна, м'яка. Але якщо в районі джерела ведеться сільське господарство, грунт там може бути просякнутий нітратами - слідами добрив. І вони неминуче потрапляють в грунтові води.
Так що з випадкових джерел воду краще не пити. Але якщо у вас на прикметі є конкретне джерело, вода з якого вам подобається, можна віднести її на аналіз в лабораторію, щоб підтвердити безпеку.



Чим колодязна вода відрізняється від джерельної

У більшості випадків - нічим. Вода з колодязя береться з верхніх шарів грунту, частина джерел теж б'є з підземних резерв, які неглибоко залягають. Відповідно, всі проблеми джерельної води актуальні і для колодязної. Якщо екологічна обстановка в регіоні залишає бажати кращого, це робить воду з колодязя шкідливою ​​або навіть небезпечною. У ній можуть міститися нітрати, органічні гумінові кислоти і солі амонію.

Чи корисна бутильована вода

Вода з пляшок аж ніяк не завжди виявляється кориснішою, ніж фільтрована з-під крана. У деяких випадках вона є просто очищеною водопровідною. Щоб відрізнити якісну бутильовану воду, потрібно шукати на етикетці фразу "вода вищої категорії". Така вода не тільки безпечна для здоров'я, але і насичена корисними мінералами.

У якісної води на пляшці має бути вказаний інтервал значень для мікроелементів (наприклад, магній - 5-50 мг), а не просто верхня межа. Чим вужчий інтервал, тим корисніша вода.


Чи можна пити воду з-під крану

Точно відповісти на це питання вам допоможе тільки лабораторний аналіз. З-під крану тече різна вода, і її склад сильно залежить від регіону. Об'єднує її тільки те, що будь-яка водопровідна вода містить хлор, який використовують для знезараження. І при кип'ятінні він може вступати в реакції з органічними речовинами, утворюючи канцерогенні хлорорганічні сполуки. Так що краще в цій ситуації все ж використовувати фільтр.

Однак і фільтр - не панацея. У деяких регіонах ситуація з водопровідною водою настільки важка, що пити її не рекомендують навіть після фільтрації.

Популярні новини зараз
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", українська вода не гірша, але набагато дешевша за європейську.