Сходження Благодатного вогню 2018 - це провісник свята Пасхи і Воскресіння Христового. Ми розповімо, яке символічне значення має священний Вогонь і коли чекати Сходження Благодатного вогню в 2018 році.

У суботу, 7 квітня 2018 року, напередодні Світлого Христового Воскресіння в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі очікується сходження Благодатного вогню. Він є символом нерукотворного світла Воскресіння Христового, про яке йшлося в Євангелії від Петра.

Цю подію наука пояснити не може до цих пір. Щороку вогонь кілька тисяч років поспіль з'являється в Кувуклії ніби нізвідки, після спільної молитви грецького Патріарха і паломників біля меморіальної плити Спасителя і стін храму.

Історія

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Сходження і винос Благодатного Світла символізує воскреслого Ісуса Христа і вихід Його з Труни. Про це дивовижне дійство було сказано ще в Євангелії від Петра.

Як з'являється вогонь

Зазвичай, ця подія відбувається вдень, в межах з 13:00 до 15:00 години. Щороку час коливається, і невідомо, від чого він залежить. Бували випадки, коли вогонь виникав буквально через кілька хвилин після початку служби, але бувало й так, що його сходження віруючі чекали кілька годин.

На сьогоднішній день цю церемонію проводять одночасно священики кількох церков: Єрусалимської православної, Вірменської апостольської, Коптської і Сирійської.

Факти про Благодатний вогонь

  • Святе Світло, як ще називають Благодатний вогонь, ще ніколи не викликало пожежу.
  • Віск зі свічок, які палають Благодатним вогнем, не піддається виведенню ніякими засобами.
  • Перші 10 хвилин Святе Світло не обпікає шкіру.
  • Свічки у парафіян при сходженні Благодатного вогню можуть самозайматися.
  • Храм Гробу господнього ділять шість церков, які сповідують християнство: вірменська, греко-православна, католицька, коптська, сирійська, ефіопська.
  • Ключі від храму завжди зберігаються у мусульман.
  • Найраніші письмові згадки про сходження Благодатного вогню датуються IV століттям.

Раніше портал "Знай.uа", публікував найкращі вітання з святом в картинках.