В Україні з вересня 2018 року будуть штрафувати водіїв, які порушують правила паркування та стоянки.

На сторінці "Безпечні дороги України" у Facebook сказано, що сама процедура буде проходити так: поліцейський, побачивши неправильно припаркований автомобіль, зробить його знімок, а потім залишить повідомлення про штраф під лобовим склом. Також водію надсилатимуть відповідне повідомлення на мобільний телефон.

У тому випадку, якщо припаркований автомобіль буде заважати дорожньому руху або ж і зовсім блокувати його, то у поліцейських з'явиться право евакуювати його:

"У нас завжди була проблема з накладенням штрафів на порушників. Адже працівник поліції не мав права виписувати штраф при відсутності водія. Автомобілісти, коли бачили поліцейського біля своєї машини, просто чекали, поки той поїде на наступний виклик. Завдяки змінам буде менше приводів для корупції. Адже немає прямого контакту водія з інспектором, який виписує штраф", - пояснив автоюрист Володимир Караваєв.

Популярні новини зараз
У Дагестані масово відмовляються від війни: полягло вже безліч населення Ображений алкаш Медведєв знову випив зайвого: погрожує терактами на європейських АЕС Грошей може не вистачити: попри літній сезон, в Україні злетіли в ціні перець, огірки та кабачки Легенда "Танців з зірками" Влад Яма засмутився після "бавовни" у Криму: "Мені чомусь..."
Показати ще

Якщо ж порушник правил сплатить штраф протягом 10 днів, то отримає знижку в розмірі 50%. У тому випадку, коли водій не буде оплачувати штраф понад 30 днів, йому доведеться погасити його у подвійному розмірі.

Знай.uа нагадує, що 4 лютого, власники автомобілів на так званих "евробляхах", організували акцію протесту в центрі Києва. Адже вже кілька років їх питання ніяк не вирішується. Учасники акції вимагали зробити доступним розмитнення авто для всіх українців і скасувати стандарти Євро-5.

За даними аналітиків порталу "Слово і Діло" тільки за минулий рік наша країна втратила 18,5 млрд грн несплачених за "евробляхи" податків. А штрафи, які були отримані за прострочені ввізні авто, ніяк не можуть компенсувати ці втрати.

За даними ГФС вони складають 166 млн грн.

Також нагадаємо, що в Україні почала діяти нова схема реєстрації місця проживання. Тепер виконує функції реєстрації не Державна міграційна служба, як це було раніше, а місцеві влади.

Сама ж реєстрація місця проживання носить виключно інформативний характер, тобто, людина просто повідомляє державі про те, де він проживає.

До прийняття нового закону на реєстрацію відводилося всього 10 днів, а на реєстрацію дітей - один місяць. Тепер же для дорослих цей термін подовжено до 30 днів, для дітей - до трьох місяців.