Керівництво Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення, згідно з яким незабаром скасують низку адміністративних обмежень при здійсненні валютних операцій. Про це повідомляють ЗМІ.

Як стало відомо з повідомлення НБУ, це сталося у зв'язку зі "сприятливою ситуацією на валютному ринку". Зміни запроваджено для банків і бізнесу. Так, вже з 30 березня буде скасовано добовий ліміт на купівлю-продаж банками валюти.

Серед інших заходів Національний банк розширив можливості банків для проведення операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

"Розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня склав 0,5%, а з 4 серпня 2017 року — 1% від розміру регулятивного капіталу. Із 30 березня поточного року ця вимога припинить діяти, а потім будуть скасовані і заходи впливу за її порушення", — йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, який курс основних світових валют може очікувати українців влітку 2018 року.

Популярні новини зараз

Співачка Аlyosha показала маленьку донечку: копія Тараса Тополі

Колишній партнер "Холостячки" Мішиної зізнався, що потребує допомоги: "Прощайте"

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

Свою думку з цього приводу висловили кілька експертів. Так, вони впевнені, що до середини 2018 року продовжиться сезонне зміцнення гривні, національна валюта може подорожчати до 25-26 грн за дол.

"Рух гривні до позначки у 25 грн/1 дол. — цілком реальний сценарій до літа цього року", — вважають експерти.

Кабмін змінив вимоги до інформації, яка представлена на вивісках автозаправних станцій. Так, уряд скасував норму щодо обов'язкового розміщення диференційованої інформації про ціни і види дизельного палива залежно від вмісту сірки.

Нагадаємо, якщо український уряд припинить повноцінно співпрацювати з Міжнародним валютним фондом, гривня має всі шанси девальвувати до 30 дол., тим самим знову відправивши його за психологічну позначку. В такому випадку цілком ймовірно знову побачити середньорічний курс у 29 грн за дол.

Крім того, в Україні на валютному ринку обійшлося без серйозних змін: показники американської валюти завмерли, а євро в офіційних курсах трохи подешевшав.

Таким чином отримуємо долар, який зовсім не змінився в показниках. Аналітики вважають, що безготівкова американська валюта за тиждень може знизитися. Євро в свою чергу подешевшав на 9 копійок після зростання в 22, а вартість 10 рос. крб. зменшилася на копійку.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", євро і долар синхронно душать гривню.