Іноді не вистачає часу і сил, щоб постійно виконувати фізичні навантаження на тіло. Ми помиляємося в тому, що не великі перерви між тренуваннями ніяк не вплинуть на будову тіла.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк показують дослідження Університету Ліверпуля, тільки два тижні без регулярної фізичної активності можуть призвести до змін не тільки в м'язах, але і метаболізмі. Ігноруючи навіть п'ятнадцятихвилинну ранкову зарядку ми піддаємо себе ризику розвитку діабету, серцевих захворювань, які можуть призвести до передчасної смерті.
Науковці підняли питання наслідків сидячого способу життя, який може негативно вплинути на здоров'я за короткий термін. Фахівці провели експеримент, де брали участь 28 чоловіків і жінок у віці 25 років. Добровольців відправили на роботу, але при цьому вони не проводили частину трудового часу в сидячому положенні. Учасникам доводилося більше ходити, близько 10 000 кроків на день, замість того, щоб сидіти в офісі. Середній індекс маси тіла чоловіків і жінок вважався прикордонним між нормальною і надлишковою.
Під час експерименту, добровольці носили обладнання, яке відстежувало їх активність, при цьому вони повинні були на 80 відсотків поступово знижувати фізичну активність протягом двох тижнів до 1500 кроків у день. Протягом цього часу активісти не вносили змін у раціон харчування.
За підсумками дослідження, вдалося виявити, що протягом 14 днів час, витрачений людьми на низьку активність, скоротилася в середньому на 125 хвилин в день - з 161 до 36. Щоденний сидячий час збільшувалася в середньому на 129 хвилин.
Після завершення експерименту, вчені перевірили стан здоров'я і тіла чоловіків і жінок. Вони набрали вагу і помітно втратили м'язову масу. Загальна кількість жиру в організмі також збільшилася - особливо жир навколо живота, що є основним фактором ризику розвитку хронічних захворювань.
Дослідники також помітили інші зміни, які були менш очікуваними. Учасники не могли бігти довго та з такою ж інтенсивністю, як раніше. Вони також зазнали зниження чутливості до інсуліну, збільшення накопиченого жиру в печінці і збільшення кількості холестерину.
На підставі вищевикладених результатів можна відзначити, що різке зниження фізичної активності навіть за малий термін може призвести до незворотних наслідків. Тому навіть сама коротка ранкова зарядка допоможе тримати організм в тонусі.
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що професійні бодібілдери розповіли, як веде себе організм і тіло при виконанні тривалих фізичних навантажень підвищеної інтенсивності.
Цей вид тренування ще називають повільною аеробної, при якій пульс не виходить за 150 ударів в хвилину. Виконуємо один вибуховий повтор вправи з вагою і повторюємо його протягом 5-7 хвилин.
Ця вправа покращує кисневий процес, підвищуючи вашу витривалість. Скорочуються м'язи тканин і саме це дає найбільший потенціал для росту і сили м'язової тканини.