Те, що в Україні скоро вибори, відчувається з кожним днем все сильніше. На голови українців, як проливні дощі, ллються обіцянки від влади.

Нещодавно лишень віце-прем'єр-міністр Павло Розенко обіцяв в новий рік увійти вже з підвищеним рівнем мінімальної зарплати, а тут і прем'єр-міністр підтягнувся зі свіжими обіцянками - до кінця року середня зарплата в Україні може досягти 10 тисяч гривень, обіцяє він.

Про таку заяву Володимира Гройсмана повідомили в прес-службі Кабінету міністрів.

На думку глави уряду, одним з ключових індикаторів економічного зростання України є зростання середньої зарплати, який за підсумками року може досягти 10 тис. грн.

"Головний пріоритет - середня зарплата. І цей показник ми хочемо довести до 10 тис. грн. Це реальна історія. Зараз зарплати вже понад 8 тис. грн", - сказав прем'єр.

Він зазначив, що досягнення мети сприяє вся економічна політика уряду - в тому числі в контексті дерегуляції і боротьби з тіньовими схемами.

"У нас мета одна - Україна повинна бути сильною", - заявив глава уряду.

В той же час Державна служба статистики повідомляє, що у червні середня номінальна зарплата зросла на 5% в порівнянні з минулим місяцем і на 24% з показниками минулого року. На даний момент середня зарплата в Україні становить 9,141 гривню (343 долара США).

Однак цей номінальний показник значно відрізняється від реальної зарплати. Фактично, середня зарплата в Україні зросла на 13%, за даними статистики.

Популярні новини зараз

Без п'яти хвилин тато Віктор Павлік осідлав мрію Пікалова - хай буде батл: "У старості щеня..."

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Показати ще

Раніше повідомлялося, що в червні найвищу заробітну плану по Україні зафіксували в Донецькій області.

Аналітики попереджають, що навіть якщо мінімальна зарплата і зросте, покривши підвищення цін, то українці зможуть виходити "в нуль" максимум до кінця року, а після вартість товарів знову перестрибне купівельну спроможність.

Нагадаємо, майже 3 млн українських пенсіонерів отримують мінімальні виплати - близько 1,5 тис. грн. Саме така пенсія очікує в майбутньому всіх українців з зарплатами нижчими за середню. За словами працівників міністерства соцполітики, проблема в низьких зарплатах. Адже у формулі, за якою нараховують пенсію, головну роль має розмір зарплати, а не стаж.

Нагадаємо також, що депутати "оптимістично" назвали дату підвищення мінімальної зарплати українців.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні зросла середня зарплата, та українці цього не помітили.

Також "Знай.ua" писав, що Міністерство соціальної політики після проведення пенсійної реформи введе правила, згідно з яким громадянин пенсійного віку, які працюють, не будуть отримувати пенсії.