Прийнято вважати, що найшкідливішими напоями завжди були газовані води. Але насправді смертельна загроза може критися і звичайних, на вигляд нешкідливих соках.

Американські вчені нещодавно дослідили, які речовини із додаванням цукру негативно відображаються на організмі, зокрема – можуть спровокувати серцево-судинні захворювання та навіть спровокувати невиліковні хвороби.

Мова йде у першу чергу про пакетовані соки, фруктові напої та холодні чаї. Шість років поспіль фахівці спостерігали за різноманітними дієтами та станом здоров'я 17930 осіб у віці старше 45 років. У тих, хто споживав близько 700 мілілітрів щодня, ризикував отримати ішемічну хворобу серця удвічі швидше ніж ті, хто випивав всього 30 мілілітрів соків щодня.

Зв'язку із іншими солодкими продуктами (цукерками чи десертами) вчені не знайшли.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Справа в тому, що їжу із додаванням цукру організм перетравлює легше та швидше, аніж рідину. Напої провокують сплеск інсуліну в крові і призводять до збоїв в організмі. Але це не стосується натуральних, зроблених виключно на основі фруктів – наприклад, фреш, смузі, морс.

Крім того, раціон з соків часто рекомендується людям, які страждають від безсоння, проблемної шкіри. "Сокова дієта" триває 7 днів, потім вживання слід поступово припинити.

Чимало й протипозакань, не можна застосовувати вагітним жінкам і годуючим матусям. Крім того, соки не забезпечать вам всіх необхідних вітамінів, але через це часто погіршується пам'ять.

Цукор (глюкоза, фруктоза) небезпечний не тільки для нашої фігури, але і для здоров'я в цілому - його вживання може призвести до діабету. Ситуація з пакетованими соками ще сумніша - маленька упаковка 0,33 л може містити до шести ложок цукру.

Навіть якщо на соку написано, що він зроблений "без додавання цукру", перевірте етикетку на наявність його замінників - сахарози, аспартаму, сахарину, фруктози і так далі, а також різних Е-добавок.

Шкідливі соки також через вміст великої кількості кислоти: вона провокує захворювання шлунково-кишкового тракту (виразковий коліт, панкреатит, гастрит). Соками ніколи не можна запивати ліки, адже ви не знаєте, як відреагує на поєднання медичного препарату та чи інша речовина, ризикуєте навіть отруїтися.

Не слід пити соки в необмежених кількостях - це може викликати як алергічну реакцію, так і розлад шлунку через велику кількість біологічно активних речовин, які в них містяться. Добова норма для дорослого: 200 мілілітрів на день, все, що більше – зайве.

Дивіться: Як соки, нектари і фреші впливають на наш організм?

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені назвали продукти, якими неможливо насититися.