Українцям вже можуть на 4 дні збільшити відпустку і вирішити, за умови підписання відповідного договору, збільшити тривалість щоденної роботи до 12 годин. При цьому "нормальну" тривалість роботи не змінюють, а за "зайві" робочі години будуть додатково платити. Про це передає bzns.media.

Згідно з проектом нового Кодексу законів про працю (КЗпП), який вже прийнятий в першому читанні, в колективних договорах дозволять збільшувати робочий день.

"Колективним договором може бути продовжена тривалість щоденної роботи, але не більше ніж до 12 годин", - йдеться в ст. 141 документа.

Також в документі пропонують ввести поняття "ненормована робота". Варто враховувати, що за кожну годину роботи понад "норми" потрібно виділити окрему оплату. Крім того, якщо в рік понад норму працювати більше 120 годин, то за кожну наступну годину повинні платити за потрійною ставкою. Таким чином, роботодавцям дозволять продовжувати робочі години, але за умови окремої оплати.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Експерт ринку праці Олександр Білоус впевнений: і зараз на багатьох підприємствах українці працюють довше 8 годин. Крім того, є роботи, які неможливі за графіком. З одного боку, таке нововведення дозволить узаконити ситуацію, яка вже склалася, а з іншого - дасть можливість заробляти більше.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", в 2018 році травневі свята триватимуть довше. Всього в цьому місяці в українців буде 11 вихідних.

Так, в травні українці матимуть три додаткових вихідних дня - 1, 9 та 28 травня.

Зокрема, День міжнародної солідарності трудящих - 1 травня припадає на будній день (вівторок), тому прийнято рішення перенести робочий день понеділка (30 квітня) на суботу (5 травня). Таким чином, українці відпочиватимуть в такі дні: 28, 29, 30 квітня та 1 травня.

Відзначимо, пенсійний фонд ввів електронний сервіс, завдяки якому можна дізнатися свій робочий стаж - як спеціальний, так і пільговий, а також перевірити пенсійні начислення. Про це йдеться на сайті Пенсійного фонду.