За тиждень – Великдень! Розпочався тиждень перед найсвітлішим та найвеличнішим святом усіх християн, який ще називають Страсним або Страсна седмиця. Вірянам нагадали, що не можна робити в цей тиждень та коли і як слід готуватися до Великодня.

Страсна седмиця - це останні шість днів Великого посту перед Великоднем, які віруючі проводять по-особливому, намагаючись максимально зосередитися на підготовці до головного християнського свята - Світлого воскресіння Христового, що відзначається в 2018 році 8 квітня.

Кожен день Страсного тижня називається Великим і присвячений подіям останніх днів життя Ісуса Христа на землі, його страждань на хресті, смерті і поховання.

Тому віруючі намагаються кожен із цих шести днів прожити за з настановами церкви та релігії.

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

Оскільки піст ще триває, у цей тиждень він повинен бути найстарішим. Не можна вживати м'ясо, рибу, молочні продукти та яйця. Також потрібно втриматися від будь-яких розваг, співів, танців тощо.

ВЕЛИКИЙ ПОНЕДІЛОК

Сьогодні, 2 квітня, гадують старозавітного патріарха Йосипа, через заздрощі проданого братами в Єгипет, що стало прообразом страждань Ісуса.

Щодо харчування, релігія дозволяє їсти лише свіжі овочі та фрукти, а також можна хліб. Пити лише воду.

У перший день Страсного тижня віруючі починають готуватися до Великодня, приводячи в порядок себе і своє житло. Можна влаштувати генеральне прибирання у помешкання та на подвір'ї.

ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК

У Великий вівторок згадують викриття Ісусом фарисеїв та книжників і притчі, розказані Спасителем в Єрусалимському храмі, про данину кесарю, про воскресіння мертвих, Страшний суд, про десять дів і про таланти.

Їсти можна те, що й у понеділок – овочі, хліб, вода.

ВЕЛИКА СЕРЕДА

Велика середа присвячена покаянням грішниці, яка, омивши сльозами і помазавши дорогоцінним миром ноги Христа, підготувала його до поховання, а також зрада Ісуса апостолом Юдою Іскаріот, вчинена за 30 срібняків.

Здавна на Русі вважалося, що у цей день нечисть бешкетує найбільше, тому жінкам потрібно було вести себе якомога суворіше. Не можна в середу займатися рукоділлям.

Слід дотримуватися суворого посту, як і в попередні дні.

ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР

Великий четвер, він же - чистий, відсилає до Таємної вечері, на якій Ісус встановив таїнство Євхаристії, тобто Святого причастя, і зробив обмивання ніг учнів в знак глибокого смирення і любові до них.

Також в цей день згадують молитву Ісуса в Гетсиманському саду та зрада Іуди.

У народі в Чистий четвер прийнято вставати до сходу сонця, вмиватися, прибирати, прикрашати оселю і готувати частування на Великдень, а саме - фарбувати яйця, пекти паски, робити пасочку.

Серед обрядів та звичаїв у народі в чистий четвер прийнято було перший раз підстригати волосся дитині, якій вже виповнився рік. Жінкам та дівчатам також краще підстригатися в цей день, щоб волосся було густим та гарно росло.

У всієї домашньої худоби теж радили вистригати жмут вовни для здоров'я і благополуччя.

У Чистий четвер слід перерахувати гроші три рази, щоб весь рік "водилися" гроші.

Якщо до зорі вмиватися на Великий (Чистий) Четвер, потрібно примовляти: "Змиваю те, що напустили на мене, то чим душа і тіло розуміється, все Чистим Четвергом знімається".

Піст ще триває.

СТРАСНА П'ЯТНИЦЯ

В Страсну або Велику п'ятницю від їжі рекомендується зовсім утриматися, оскільки це найскорботніший день Страсного тижня, в який згадують хресні муки і смерть Ісуса Христа.

Тим, хто не може взагалі без їжі, дозволяється з'їсти трохи хліба, і раз на день. У народі в Страсну п'ятницю заборонялося працювати. Говорили, що в цей день "пташка гнізда не в'є".

ВЕЛИКА СУБОТА

Велика субота – це день спокою і спогадів про перебування Христа у гробі. У храмах проходить освячення великодніх страв. А в Єрусалимі відбувається церемонія сходження Благодатного вогню.

ВЕЛИКДЕНЬ

Світле воскресіння Христове, воно ж - Великдень, в 2018 році відзначається 8 квітня. Це найголовніше християнське свято, встановлене на честь воскресіння Ісуса, що є центром всієї біблійної історії.

Настанови до Великого посту

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", чого категорично не можна робити у Великий понеділок, 2 квітня.