В Україні загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг, у січні-липні 2018 року склала 734 млн гривень.

Це в 4,2 рази або на 2,3 млрд гривень нижче за показники аналогічного періоду минулого року, свідчать дані Державної служби статистики.


Загалом з початку 2018 року субсидії отримали 2,7 млн домогосподарств, що на 55% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату послуг ЖКГ на одну сім'ю в липні склав 103,9 гривень, скоротившись на 28,8% в порівнянні з липнем 2017 року.

Популярні новини зараз
Володимир Дантес після розлучення з Дорофєєвою вперше показав жінку на своїй кухні Після вибухів у Криму росіяни раптом вирішили перемістити авіабази "від гріха подалі", але знову порушили правила безпеки "Привітати" з Днем Незалежності: ворог може вдарити зненацька на головне українське свято з території вусатого диктатора Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще

Нагадаємо, питання отримання субсидії на оплату комунальних послуг стає актуальнішим ближче до опалювального сезону. Серед іншого, її отримання буде залежати і від доходу сім'ї, яка претендує на знижку.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

При цьому конкретної суми, яка завадила б отримати субсидію, не існує. Повідомляється, що в кожному випадку питання отримання субсидії вирішується індивідуально.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Міністерство соціальної політики запустило електронний реєстр субсідіантов, який дозволить виявити недобросовісних одержувачів субсидій. В системі вже 50 тисяч українців.

Про це повідомляють ЗМІ.

"Поступово позбавляємося хаосу в сфері субсидій, і цей процес стає ще більш динамічним. Зокрема, вже з січня 2019 відбудеться монетизація пільг, а поки є можливість перевіряти людей через електронний реєстр".

"З 6,5 мільйона субсідіантов - 920 тисяч тих, хто подавав нульові декларації, і 50 тисяч, які робили дорогі покупки. Ці люди мали можливість оплачувати житлово-комунальні послуги і не отримувати субсидії", - зазначив експерт.

За його словами, громадян, за якими спостерігалися дорогі покупки, субсидій позбавлять, а для тих, хто в субсидіях потребує - введуть монетизацію.

"Створення реєстру субсідіантов стало підготовкою до впровадження монетизації на рівні фізичних осіб споживачів. Саме машини здійснюють математичні операції по перевіркам", - додав Никончук.

Разом з тим варто відзначити, що з кожним днем питання оплати комунальних послуг стає для українців все більше актуальним. Наразі вже відомо, що отримання громадянами субсидій буде залежати і від доходу сім'ї, яка претендує на знижку.

Також Знай.ua писав про те, що у Міністерстві соціальної політики України нагадали про нові правила призначення субсидій на комуналку, які діють з 1 травня 2018 року.