В Україні загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг, у січні-липні 2018 року склала 734 млн гривень.

Це в 4,2 рази або на 2,3 млрд гривень нижче за показники аналогічного періоду минулого року, свідчать дані Державної служби статистики.


Загалом з початку 2018 року субсидії отримали 2,7 млн домогосподарств, що на 55% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату послуг ЖКГ на одну сім'ю в липні склав 103,9 гривень, скоротившись на 28,8% в порівнянні з липнем 2017 року.

Популярні новини зараз
Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах Нові умови відстрочки: які обставини більше не врятують від мобілізації Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Нагадаємо, питання отримання субсидії на оплату комунальних послуг стає актуальнішим ближче до опалювального сезону. Серед іншого, її отримання буде залежати і від доходу сім'ї, яка претендує на знижку.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

При цьому конкретної суми, яка завадила б отримати субсидію, не існує. Повідомляється, що в кожному випадку питання отримання субсидії вирішується індивідуально.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Міністерство соціальної політики запустило електронний реєстр субсідіантов, який дозволить виявити недобросовісних одержувачів субсидій. В системі вже 50 тисяч українців.

Про це повідомляють ЗМІ.

"Поступово позбавляємося хаосу в сфері субсидій, і цей процес стає ще більш динамічним. Зокрема, вже з січня 2019 відбудеться монетизація пільг, а поки є можливість перевіряти людей через електронний реєстр".

"З 6,5 мільйона субсідіантов - 920 тисяч тих, хто подавав нульові декларації, і 50 тисяч, які робили дорогі покупки. Ці люди мали можливість оплачувати житлово-комунальні послуги і не отримувати субсидії", - зазначив експерт.

За його словами, громадян, за якими спостерігалися дорогі покупки, субсидій позбавлять, а для тих, хто в субсидіях потребує - введуть монетизацію.

"Створення реєстру субсідіантов стало підготовкою до впровадження монетизації на рівні фізичних осіб споживачів. Саме машини здійснюють математичні операції по перевіркам", - додав Никончук.

Разом з тим варто відзначити, що з кожним днем питання оплати комунальних послуг стає для українців все більше актуальним. Наразі вже відомо, що отримання громадянами субсидій буде залежати і від доходу сім'ї, яка претендує на знижку.

Також Знай.ua писав про те, що у Міністерстві соціальної політики України нагадали про нові правила призначення субсидій на комуналку, які діють з 1 травня 2018 року.