Міністерство соціальної політики запустило електронний реєстр субсідіантов, який дозволить виявити недобросовісних одержувачів субсидій. В системі вже 50 тисяч українців.

Про це повідомляють ЗМІ.

"Поступово позбавляємося хаосу в сфері субсидій, і цей процес стає ще більш динамічним. Зокрема, вже з січня 2019 відбудеться монетизація пільг, а поки є можливість перевіряти людей через електронний реєстр".

"З 6,5 мільйона субсідіантов - 920 тисяч тих, хто подавав нульові декларації, і 50 тисяч, які робили дорогі покупки. Ці люди мали можливість оплачувати житлово-комунальні послуги і не отримувати субсидії", - зазначив експерт.

За його словами, громадян, за якими спостерігалися дорогі покупки, субсидій позбавлять, а для тих, хто в субсидіях потребує - введуть монетизацію.

"Створення реєстру субсідіантов стало підготовкою до впровадження монетизації на рівні фізичних осіб споживачів. Саме машини здійснюють математичні операції по перевіркам", - додав Никончук.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Разом з тим варто відзначити, що з кожним днем питання оплати комунальних послуг стає для українців все більше актуальним. Наразі вже відомо, що отримання громадянами субсидій буде залежати і від доходу сім'ї, яка претендує на знижку.

При цьому встановленої конкретної суми, яка би завадила отриманню допомоги від держави не існує. Відзначається, що кожен випадок отримання субсидії буде розглядатись індивідуально.

Наприклад, якщо в сім'ї двоє осіб, а доходи складають 20 тисяч гривень, то субсидію вони, швидше за все, не отримають. Однак якщо спільний дохід сім'ї з 5-7 осіб становить ті ж 20 тисяч гривень, то отримати знижку цілком реально.

Існує єдина формула розрахунку, яку застосовують для вирішення питання щодо надання субсидії.

Середньомісячний дохід сім'ї на кожного члена сім'ї прирівнюється до прожиткового мінімуму. На підставі цих даних обчислюється відсоток платоспроможності всієї родини.

Навіть якщо людина живе сама і отримує 20 тисяч гривень, вона може звернутися за субсидією. Використовуючи формулу, її платоспроможність буде оцінена приблизно в 80%.

Сім'я з 6 чоловік з таким же рівнем доходу буде мати відносно набагато менший відсоток платежу. Саме вони, швидше за все, отримають знижку на оплату комунальних платежів.

У червні 2018 року розмір середньої субсидії по Україні знизився на 38,9% і склав 100,7 гривень порівняно з анаолгичным періодом в 2017-м У цілому за минулий місяць субсидії отримав 1 мільйон 609,2 тисячі домогосподарств.

В Україні перерахують субсидії за новими правилами

Нагадаємо, як отримати субсидії в новому році.

Як повідомляв "Знай.ua", нові виверти влади залишать українців без пільг.

Також "Знай.ua" писав, що на кому влада вирішила зекономити.