Стало відомо, що в Україні з 1 травня ввели нову систему надання субсидій на оплату послуг ЖКГ. За новими правилами, отримати допомогу від держави стане складніше. Уряд враховуватиме не офіційно прописаних мешканців, а ту кількість людей, що фактично проживають приміщенні.

Докладну інструкцію про те, як отримати від держави допомогу на оплату комунальних послуг опублікував в Facebook урядовий портал.

Для того, щоб отримати субсидії потрібно пройти наступні етапи:

- вказати в декларації тих родичів, які зареєстровані, але не проживають разом.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

- надати документ, що підтверджує їх проживання за іншою адресою.

- пройти перевірку Управління соцзахисту, під час якої будуть засвідчені умови проживання.

Субсидія надається на фактично проживаючих осіб

Уряд надає можливість отримати субсидію, враховуючи лише кількість фактично проживаючих людей в помешканні. Для цього треба зробити кілька простих кроків: - Вказати у декларації тих родичів, які зареєстровані, але не проживають разом. - Надати документ, що підтверджує їхнє проживання за іншою адресою. - Пройти перевірку Управління соцзахисту, під час якої буде засвідчено умови проживання.

Posted by Урядовий портал on Tuesday, 7 August 2018

Варто вказати, що Україна щорічно виділяє мільярди гривень на подібні програми, але користуються ними не тільки ті, хто дійсно їх потребує, а й ті, хто приховує свій реальний дохід. Тільки за перші три місяці 2018-го заяву на соціальну допомогу оформили більше 2 млн українців.

Уряд затвердив, що всіх одержувачів субсидій повинні перевірити інспектори - чи відповідають реальні умови проживання сімей тим, які заявлені в документах.

Як додав заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, в колишній системі надання субсидій була помічена тенденція, при якій члени сім'ї, які проживали разом і були зареєстровані в одному житловому приміщенні, знімали з реєстрації одного з них.
За його словами: "Як правило, це особи з найбільшими доходами. І інші члени домогосподарства отримували субсидії. Тобто вони продовжували залишатися однією сім'єю, фактично проживали за тією ж адресою, але такі маленькі маніпуляції дозволяли обходити систему і не враховувати доходи кого- то з членів сім'ї ".


Музиченко зазначив, що нова норма передбачає облік доходів не тільки членів домогосподарства, тобто тих, хто зареєстрований і фактично проживає в житло, а й членів їх родини.

"До членів сім'ї у нас ставляться чоловік і дружина, а також їхні неповнолітні діти. Таким чином, навіть якщо чоловік і дружина зареєстровані за різними адресами, доходи їм будуть взаємно включатися при зверненні за житловою субсидією. Якщо ми говоримо про те, що члени сім'ї , особливо чоловік і дружина, проживають за різними адресами, то тоді виникає питання принципу збереження сім'ї. Вони можуть так проживати, але у них не зникають взаємні права та обов'язки. тобто чоловік повинен підтримувати дружину, а дружина чоловіка. Якщо комусь із них не вистачає коштів для оплати комунальних послуг, то другий з подружжя повинен забезпечити таку підтримку ", - пояснив він позицію уряду.

Нагадаємо, після підвищення прожиткового мінімуму для українців змінили і формулу розрахунку субсидій. Сім'я з комунальною знижкою платить певний відсоток від свого доходу. Причому чим вище дохід, тим більшу його частину можна віддавати за комуналку.

Як повідомляв Знай.ua, у червні 2018 року розмір середньої субсидії по Україні знизився на 38,9% і склав 100,7 гривень у порівнянні з аналогічним періодом в 2017-м. В цілому за минулий місяць субсидії отримав 1 мільйон 609,2 тисячі домогосподарств.

Також Знай.ua писав про те, що на фоні економічної кризи вже до кінця року рівень інфляції у Венесуелі може досягти мільйона відсотків. Про це йдеться в повідомленні Алехандро Вернера - глави департаменту Міжнародного валютного фонду, що відповідає за західну півкулю.