В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить у спеку відмовитися від солодких напоїв і вживати теплий чай замість холодних солодких напоїв. Про це вона написала у власному акаунті в Facebook.

"Холод, який нам передасть 100 грам морозива – несуттєво, адже ми важимо десятки кілограм. При цьому воно дасть нам енергію, а значить – тепло. Приємні відчуття від морозива пов'язані, насамперед, з його смаком. А свіжість від льоду або холодної води – з дією холоду на рецептори ротової порожнини і рятуванням нас від відчуття спраги", - зазначає Супрун.

Вона радить, щоб відчути прохолоду, потрібно охолоджувати шкіру, а не шлунок. А шкіра охолоджується, коли з неї випаровується волога, наприклад, пот. Супрун стверджує, що експериментально було доведено, що тіло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а значить – гірше охолоджується і зберігає тепло.

При цьому в. о. міністра охорони здоров'я зазначає, що гарячий чай додає нам тепла і тим самим змушує надмірно потіти. У разі сухої вітряної погоди, коли ми не сильно одягнені, піт буде вільно випаруються і дарувати шкірі потрібну прохолоду.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Супрун зазначає, що в безвітряні або вологі дні цей трюк з чаєм може не спрацювати. Тоді радять пити прохолодну воду. Жінка застерігає, що в спеку людина схильна втрачати до 1-1,5 літрів воы в добу, тому потрібно заздалегідь потурбуватися поповненням водного балансу організму.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" основні моменти медичної реформи розповіла на брифінгу в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Зміни на законодавчому рівні МОЗ планує запровадити в кінці цього року. Перехідний період триватиме 5 років, і вже після 2024 року лікарі без ліцензії не зможуть працювати. Кожен лікар буде мати особисте професійне портфоліо, фіксацію своєї історії медичної практики.

Щоб отримати ліцензію, кожен практикуючий лікар протягом цього перехідного періоду повинен здати незалежне тестування за міжнародними стандартами.